Sultangazi

4 Dönemde değil, 4 Yılda 400 Yatırım

4 Dönemde değil, 4 Yılda 400 Yatırım

Sultangazi Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve çalışmaların “4 Dönemde değil, 4 Yılda 400 Yatırım” sloganıyla tanıtıldığı program 50. Yıl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sultangazi’nin ilçe olması,  ilçe olduktan sonra belediyenin yaptığı yatırım ve hizmetlerin Sultangazi’ye kattığı değerlerin anlatıldığı programda katılımcılar 50. Yıl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nu tıklım tıklım doldururken birçok katılımcı programı ayakta izledi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım, Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger, Av. Hacı Orhan, Nurgun Güngören, Mustafa Birinci, Halil Sayın Gaziosmanpaşa Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye ve İl Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın sunuculuğunu Radyo 7’nin program yapımcısı ve sunucusu Umut Öztürk yaptı. Programın içeriğiyle ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Öztürk’ün sunumundan sonra hizmetlerin görsel olarak tanıtıldığı 4 Yılda 400 Yatırım  başlıklı sinevizyon gösterisi yapıldı.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay konuşmasına başlamadan önce katılımcıları selamladı  ve hoş geldiniz dedi. Konuşmasına Sultangazi’nin ilçe olma süreciyle başlayan Altunay, bu sürecin çok da kolay olmadığını belirterek Gaziosmanpaşa’dan 500 bin nüfuslu bir köy devraldık dedi. Bu sürecin zor olduğunu ama şanslı olduklarını belirterek “O dönemde diğer belediyeler maddi sıkıntılar nedeniyle ihale yapmıyorlardı. Bizler ihaleye çıktığımız da hizmeti bu nedenle ucuza almış olduk. Ama bundan önemlisi personeldi. Diğer belediyelerden rica ettik ve personelimizi böyle oluşturduk. Bu arkadaşlarımızın bu başarıda inkar edilemez emekleri var” diyen Altunay, gelen personelin bölgeyi tanıdığını ve bölgenin kültürel yapısı yanında sıkıntılarını iyi bildiklerini söyledi.

sultangazi-belediyesi-4-yilda-400-proje-03Bazıları bunları 20 yılda yapın bize yeter diyorlardı

2008’de seçim çalışmaları yaptığı dönemde seçim taahhütlerinin yer aldığı bir kitapçık bastırdıklarını söyleyen Altunay, “Biz bu kitapçığı dağıttığımız zaman hiç kimse bu taahhütlerin 5 yılda yerine getirebileceğimize inanmıyordu. Bazıları bunların seçim yalanları olduğunu söylerken, bazıları bunları 20 yılda yapın bize yeter diyorlardı. Ama bu günde o gün verdiğimiz sözlerin % 80-90’nını yerine getirmiş bulunuyoruz, geri kalanı da bu yıl içerisinde bitecektir. Ama biz bununla yetinmedik taahhüt ettiğimiz kadar yatırımı ekstra gerçekleştirdik” dedi.

Sultangazi ilçe olduktan sonra bir heyecan yaşandığını ve çalışma arkadaşlarıyla beraber o heyecanı, sevdayı yaşatarak hizmetleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. İlçenin en büyük problemlerinden birinin eğitim olduğunu ve yeterince okulun ilçe sınırları içerisinde olmadığını belirterek, gerekli arsaların olmaması yapılacak olan hizmeti biraz geciktirmiş olsa dahi canla başla yapılan çalışmalar sonucunda bu sıkıntıları da aştıklarını söyledi.

Sultangazi’ye özgü projelerden de bahseden Altunay, İstanbul’da pazarları sokakta kurulmayan ilk ilçe olacağız diyerek 7 farklı işleve sahip Pazar alanların anlattı ve bu iddiamızı her mahallede bir Pazar alanı kurarak tamamlayacağız dedi.

Kent ormanlarının ilçeye kattığı vizyondan da bahseden Altunay, bu konuda da bir iddiada bulunduklarını ve bu gün bu iddianın gerçekleştiğini söyledi. Altunay, “Bu ormanların böyle atıl durduğunu gördüğümüzde Pierre Loti’den Haliç’i  Çamlıca’dan Boğazı seyretmenin keyfini burada baraj manzarasıyla yaşatacağız demiştik. Çok şükür ki bu iddiamızı da gerçekleştirdik”

Sultangazi’den barış mesajları vereceğiz

Kent Ormanlarının içerisinde kurulan izcilik kampına olan talepten bahseden Altunay, “Bu izcilik kampına yurdun çeşitli bölgelerinden gelen çocuklarla Sultangazi’den barış mesajları vereceklerini, önceden de Van Depremi nedeniyle ve Somali’ye verdikleri yardımla bu kardeşliği duyurduklarını ifade etti.

Sultangazi’nin 36 bin metre kare bir alana sahip olduğunu ama 13 bin metre karede yerleşim olduğunu belirterek ileride yapılacak projelerle Sultangazi İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olacağını belirtti.

Altunay, “Sultangazi çok daha büyük hedeflere doğru koşuyor”

Altunay, “Hergün bir projeye imza atıyoruz ama bunlar görülmüyor. Bu projeler bittiğinde ve hizmete sunulduktan sonra ne kadar hizmet ettiğimiz o zaman görülecek” diyen Altunay, İstanbul için yapılacak projelerin Sultangazi’yi çevrelediğini bu projeler bittiğinde Sultangazi’nin merkez ilçe olacağını iddia etti. Altunay, “Sultangazi çok daha büyük hedeflere doğru koşuyor” diyerek bütün bu hizmetleri hep beraber yapıyoruz dedi. Kentsel dönüşümün önemine de değinen Altunay, bazı çevreler bu konuda yaygara yapıyorlar. Ama kentsel dönüşümün başlayacağı yerlerde gayrimenkullerde ki fiyat artışı göstermektedir ki bu dönüşüm vatandaşın faydasınadır şeklinde konuştu.

Yaptığımız her şey insan odaklı, hizmet odaklıdır. Hiç kimse rant odaklı iş yaptığımızı söyleyemez. Eğer bir rant varsa bu rant vatandaşa yansıtılır” diyerek bu güne kadar vatandaşa hizmet ettiklerini ve bundan sonrada edeceklerinin sözünü verdi.

Yakında hizmeti yerinde görün diye bir proje başlatacaklarını ifade eden Altunay, katılımcılardan bu projeye katılmalarını rica etti.

Bu projelerin hayata geçirilmesinde en büyük payın çalışma arkadaşlarına ait olduğunu söyleyen Altunay, çalışma arkadaşlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum diyerek katılımcıları selamladı ve teşekkür etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek