İstanbul'daki Adıyamanlılar

KAHTA-FED Açıklamalarımız Kahta için

KAHTA-FED Açıklamalarımız Kahta için

Kahta Dernekler Federasyonu, Federasyon olarak aldıkları Kahta Belediyesi’ni uyarma kararının  dün akşam düzenlediği haftalık olağan toplantısında gerekçelerini açıkladı. Federasyon üyeleri  kararın arkasında olduklarını açıkladılar.

KAHTAFED (6)

Geçtiğimiz haftalarda bir basın açıklaması yapan Kahta Dernekler Federasyonu (KAHTA-FED), Kötü Yönetimler Kahta’nın Kaderi Olmamalı diyerek Kahta Belediyesi’ni eleştirerek hizmet konusunda yetersiz kaldığını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından Kahta Belediye’si tarafından yapılan açıklamaların şahsileştiğini söyleyen federasyon yönetimi, “Biz ilçemizin hak ettiği hizmeti alamadığını ve bu konuda hemşerierimiz tarafından çok sık şikayet aldığımızı bildirerek ortak bir karar alarak belediyeyi uyarma kararı almıştık. Ama belediye tarafından yapılan açıklamalar asılsız ve konuyu şahsileştirme noktasındadır. Bizim Kahta Belediyesi’nden hiç bir maddi beklentimiz olmamıştır.  Federasyon olarak Kahta’da yaptığımız organizasyonda Kahta Belediye Başkanımız  reklam konusunu üstlendiğini söylemiş ama bu sözü yerine getirmemiştir. Yapılan açıklamada konu saptırılmış ve şahsileştirme yoluna giderek federasyon olarak aldığımız ortak kararı bu olaya bağlamaya çalışmışlardır.

 

Yaptığımız açıklama sadece federasyona bağlı derneklerin değil Kahta’da yaşayan hemşerilerimizin ortak düşüncesidir. Federasyon olarak bu kararın arkasındayız ve gerekli mercilere hem federasyon olarak hemde federasyona bağlı dernekler tek tek şikayetlerini sunacaklardır. Amacımız Kahta’nın ve Kahtalıların hak ettiği hizmetleri almasıdır” denildi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek