Sultangazi

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi, Dünyayı Göreve Davet Etti

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi, Dünyayı Göreve Davet Etti

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, Doğu Tükistan’da yaşanan insanlık dramını protesto ettiklerini açıklayan bir paylaşımda bulundu.

Dünyanın gözü önünde yaşanan, bu vahşete karşı sesiz kalan insanlık, Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlara uyguladığı zulmü görmezden gelmeye devam etmekte. En son dün Cumhurbaşkanlığımızın girişimiyle 167 Doğu Türkistanlı idamdan kurtarılıp Türkiye’ye getirilmişti. Ülkemizdeki birçok stk gibi Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı’da yayınladığı mesajla tüm dünyayı göreve davet etti.

“Dünyanın gözü önünde Çin tarafından Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yapılan katliam ve zulümleri protesto ediyor, öncelikle dünya mağdurlarının umudu olan ülkemiz başta olmak üzere, uluslararası insan hak ve örgütleriyle, kuruluşları göreve davet ediyoruz.”

Mustafa YİĞİT / Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı

Yiğit ardından ikinci bir mesaj daha yayınladı

Duamız kardeşlerimize gitsin

“DOĞU TÜRKİSTAN’ da ZULÜM BİTSİN “

Diyanet işleri Başkanlığının Cuma hutbesinde Türkiye genelinde Doğu Türkistan da zulüm gören kardeşlerimizin zulümden kurtulması için dua edilmesini ve zulüm konusunun hadiste olduğu gibi insanlarımıza anlatılmasını istiyoruz…

“Zulümden sakınınız,çünkü,zulüm,kıyamet gününde zulmetlerdir.Hırs ve tamadan da hazar ediniz.Zira hırs ve tama,sizden evvelki kavimleri helak etmiştir,onları birbirlerinin kanlarını dökmeğe,mahremlerini mubah görmeğe sevkeylemiştir. “
Mustafa YİĞİT / Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top