Siyaset

Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayları

31 Mart Yerel seçimleri için Sultangazi’de ki siyasi partiler belirlediği adaylarla saha çalışmalarına devam ederken bu hafta açıklanan meclis üyesi adayları da aileleri ve hemşehrileriyle birlikte çalışmalara başladılar. Açıklanan meclis üyeleri adaylarının seçimlere ne kadar yön vereceği siyasi çevreler tarafından tartışılmaya başlandı.

İlçede AK Parti seçim çalışmalarına ilk başlayan parti oldu. İlçe başkanı Av. Abdurrahman Dursun’u belediye başkan adayı  gösteren AK Partide belediye meclis üyesi adaylığı için 200 yakın isim yarışmıştı. Aday listesinin 4-5 katı aday adayı olması nedeniyle kırgınlıkların olması olası liste yayınlandı. Cumhur ittifakı nedeniyle ilçe aday göstermeyen MHP’li isimlerinde yer aldığı listede hemen her ilden aday göstermeye çalışan Ak Partinin listesi:

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partinin Millet ittifakı içerisinde bir anlaşmaya varması adayların geç açıklanması adayların geç sahaya inmesine neden oldu. İlçenin sevilen siması Mimar Haluk Bozkurt ile seçime giden Sultangazi CHP’nin belediye meclis üyesi adayları da şöyle:

Saadet Partisi’de yerel seçimleri ilçe başkanı Hüseyin Aydoğan’la katılma kararı almış ve çalışmalarına başlamıştı. Aday adayları başvurularının yoğun olmasına rağmen kamu oyunda çok fazla yer almaması partideki sessizliğin geç açıklanan belediye başkan adayının isminin zikredilmemesine bağlanıyor.  Sultangazi Saadet yerel seçimlere şu isimlerle hazırlanıyor:

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top