Sultangazi

Sultangazi Ak Kadınlar Seçmenle Rekora Koşuyor.

 Sultangazi Ak Kadınlar Seçmenle Rekora Koşuyor.

Sultangazi Ak Parti Kadın Kolları “Her Yöreden Kadın Buluşması “ kapsamında seçmenle  çay saati programı düzenledi.

ak kadınlarsultangazi  skm programı IMG_4771

Ak Parti Kadın Kolları tarafından her gün belirlenen mahallelerde seçim irtibat bürolarında yüzlerce seçmenle bir araya gelmeye devam ediyor.Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen önderliğinde Her yöreden kadınların ağırlandığı buluşmada Ak Parti 3.Bölge İstanbul Milletvekili adayı  Av.Özlem Zengin, 2.Bölge Milletvekili adayları H.Haldun Ertürk, Ali Sarıkaya, İl başkan yardımcısı Kübra Gülal,İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan,SKM Başkanı Süleyman Yiğitoğlu,Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Kadınların siyasi karar alma mekanizmaları olan merkezi ve yerel Meclis’te Cumhuriyet tarihinde ilk kez en yüksek katılım ile yer aldığını belirten Öztürkmen”2007’de AK Parti’li kadın milletvekili ile parlementodaki toplam kadın milletvekili oranı ilk kez yüzde 9,1’e ulaştı. 2011 seçimlerinde ise; 46’sı AK Parti’den olamk üzere 78 kadın milletvekili  seçildi.Böylece kadın milletvekili  oranı yüzde 6,6’dan 2011’de yüzd 14’e ulaştı.

Yerel yönetimlerde 2014 ‘te 8 belediye başkanı 978 belediye meclis üyesi 33 il genel meclis üyesi kadın seçildi ve 2015 Genel seçimlerinde 100 milletvekili adayımızla seçime gidiyoruz.Böylece kadınların seçme ve seçilme hakkının verildiği 1943’ten bu yana,kadınların  mecliste en yüksek kadın katılım haklarının Ak Parti döneminde elde etti.Bugün burada aynı yolda yürüdüğümüz eski İl Başkanımız Av.Özlem Zengin hanımefendinin milletvelili adayımız olarak ağırlamaktan onurunu ve gururunu yaşıyorum.Bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum”şekilde konuştu.

 

Kadın siyasetçilerin amaçları olduğunu ve bu amaçlar doğrultusunda mücadele ettiklerini ifade eden AK Partili Özlem Zengin, “Kadın siyasetçilerin sadece kadına dair meselelerle ilgilendiğine dair bir önyargı var. Bu böyle değildir. Biz kadınlar hayatın içinde hangi mesele varsa hepsiyle ilgileniyoruz. Türkiye’nin en temel meselesi neyse o bizim de meselemizdir. Bugün Türkiye’nin en temel meselelerinden bir tanesi de anayasadır. Yıllar önce Türkiye’de bir ihtilal oldu ve biz hala o ihtilal anayasası ile yönetiliyoruz. Her şeyden öte ben bir insan olarak bundan gururum inciniyor. Bu ülkede pek çok farklı durumundan dolayı ayrımcılığa uğrayan, dilini kullanamayan, kimliğini ifade edemeyen insanlar vardı. Bugün artık çok daha rahatlıkla kendilerini ifade ediyorlar. Bugün birçok sorunun gerçekten sağlam bir zemine oturmasını istiyorsak yeni bir anayasa yapmamız lazım. Bende inşallah Allah nasip ederse meclise girersem benimde önceliğim Türkiye’nin hak ettiği anayasayı yapmak. O yapıcı ekibin içerisinde olmaktır. Bir başka amacım ise yıllardır içinde çalıştığım yargının kendine ait problemleri var. Bunların izalesi ile ilgili gayret göstermektir” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top