Sultangazi

Sultangazi Ak Gençlik’ten Çoşkulu Kutlu Doğum

Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları, Sevgililer Sevgilisi Hz. Muhammed(sav )’in doğduğu hafta olan Kutlu Doğum Haftasında, Binlerce kişinin katılımıyla Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde Kutlu Doğum Programı düzenledi.

Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları, Sevgililer Sevgilisi Hz. Muhammed(sav )’in doğduğu hafta olan Kutlu Doğum Haftasında, Binlerce kişinin katılımıyla Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde Kutlu Doğum Programı düzenledi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topçu, Sultangazi Belediyesi Başkan Yardımcıları, Sultangazi Belediyesi Ak Parti’li Meclis Üyeleri, AK Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı, İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, İlçe Gençlik Kolları Teşkilatı ile Binlerce Genç katıldı.

IMG_3148

Program Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Birincisi Ahmed Ebul Kasımi’nin Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı.

IMG_3175
Ardından Konuşma Yapan Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topçu, Katılım sağlayan herkese teşekkür ederek Peygamber Efendimiz(sav) Doğumu esnasında yaşanan mucizeleri, Yaşayışını ve onu örnek almamız gerektiğini anlattı.

IMG_3196

Ardından Konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yatığı konuşmada “biz Peygamber efendimizi 1 hafta değil her zaman anmalı, Dualar etmeliyiz. O’nu anlamak için O’nun gibi yaşamaya çalışmalıyız”dedi. Ayrıca Altunay “Yoğun katılımdan dolayı Gençlik Kollarını tebrik etti ve “Bizim 5 Yıl öncesine kadar Program yapabileceğimiz bir kültür merkezimiz yoktu, Hamza Yerlikaya’yı pek kullanamıyorduk ama şu an Allah’a şükür Kültür merkezlerimiz, Salonlarımız var ve de Büyükşehir’e ait alanları da rahatça kullanabiliyoruz” dedi.

IMG_3218

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım Yaptığı Konuşmada Peygamber Efendimiz’in Hayatından ve peygamberliği boyunca karşılaştığı zorluklardan bahsetti. Atım Konuşmasının sonunda “Gençlik Kollarımız Kendi başlarına böyle bir organizasyon gerçekleştirebiliyorlar kendilerini burada tebrik ediyorum.” Dedi.

IMG_3248

Sevgi Çiçekleri Oyun Okulu’nun Çoçuk Tiyatro Grubunun Sergilediği tiyatro katılımcılar tarafından çoşkulu bir şekilde alkışlanırken 3 – 4 yaş grubunda ki erkek çocukların oynadığı “Gül Ahmed’im” dikkat çekti.

İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Recep Taşğın’ın “Naat’ı Şerif” dinletisiyle devam eden program Ömer Karaoğlu’nun sevilen Ezgi’lerini seslendirmesiyle devam etti. Binlerin eşlik ettiği ezgilerin ardından Umre Çekilişi gerçekleşti.

Sponsorların bütün ihtiyaçların karşılayacağı 5 kişi için yapılan umre çekilişinin ardından Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay5 kişi de benden olsun” diyerek  5 kişi için daha çekiliş yapıldı toplam 10 kişi umre’ye gitmeye hak kazandı.

IMG_3355

IMG_3351

IMG_3353

IMG_3384

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top