Sultangazi

Sultangazi Ak Gençlik Sandıklara Sahip Çıkıyor

Sultangazi Ak Gençlik Sandıklara Sahip Çıkıyor

Sultangazi Ak Gençlik Sandıklara Sahip Çıkıyor

Sultangazi Ak Gençlik Sandıklara Sahip Çıkıyor. Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları Pazar günü sandık başında görev alacak ve iradesine, oyuna sahip çıkacak 400 genç sandık görevlisiyle Sultangazi Belediyesi nikah salonunda bir araya gelerek eğitim toplantısı düzenledi. Toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İstanbul Gençlik Kolları  Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Aydoğdu, Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topçu, Belediye Meclis Üyeleri Serdar Ayduğan ve Erdal Uçar ile teşkilat mensupları katıldı.

Eğitim videosunun izletildiği programda seçimden önce, oy kullanım anlarında ve sayım-döküm işlemlerinde yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Erdem Yavuz, sandığa sahip çıkmak gerektiğini belirterek bu kapsamda 400 genç sandık görevlisi ile pazar günü okullarda hazır olunacağını belirtti.

Ardından kürsüye gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “Bu eğitimleri en iyi anlayan ve algılayan sizlersiniz. Bizler 2009 yerel seçimlerinde çok şaibelerle uğraştık. Bize karşı diğer partilerin nasıl kol kola girip seçim sonuçlarını değiştirmek için itirazlarda bulunduğunu gördük ama yılmadık. Allah’ın izni ile alnımız ak bir şekilde o seçimin hakkını verdik. O seçim çok oy ziyan oldu. Partimizin bine yakın oyu geçersiz sayıldı. Siz gençlerin sandığa sahip çıkacağına inancımız tam.” diyerek tecrübelerini aktardı. “Bu koltukları biz devraldık zamanı gelince de devretmeyi çok iyi biliriz.” diyen Başkan Altunay, “Gençlik Kollarımız her çalışmamızda bizlerle birlikte, sizlere çok şey borçluyuz. Sandıklara sahip çıkacağınıza inancımız ve güvenimiz tam. Yolumuz ve yolunuz açık olsun.” diyerek gençlere teşekkür etti.

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topçu’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemini belirterek: “Bizler sadece bu ülkeye bir başkan seçmiyoruz. Bizler tüm dünyaya umut olan, mazlumların sesi olan, zulme ses yükselten bir liderin arkasından endişe ve dua ile bekleyen bir ümmete umut kaynağı seçiyoruz. Gazze’de, Arakan’da, Şam’da, Musul’da, Doğu Türkistan’da, Karabağ’da, Bosna’da kısacası zulmün olduğu İslam topraklarındaki ümmetin umudu olan bir lideri hak ettiği makama uğurlayacağımız bir seçime, tarihi bir seçime tanıklık ediyoruz. İşte bu yüzden en ufak bir rehavete kapılmamamız gerekiyor. Sandık başlarına giden her arkadaşımız akrabalarını, arkadaşlarını arayacak sandığa davet edecek, oy kullandıracak. Bir oyun bizde bir değeri yok bir oydan ne olacak diye düşünmeyin. O bir oy Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Kuzey Afrika’da, Kafkaslar’da, Orta Asya’da kendine uzanmasını bekleyen kardeş eli olacaktır. Birileri bu bölgeleri bataklık atfetse de biz ecdad mirası olarak Allah’ın izni ile bu bölgelere umut olmaya kardeş elimizi uzatmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İl Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Erdoğdu da gençlere teşekkür ederek başarılar diledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top