Sultangazi

Sultangazi 75. Yıl Ortaokulundan muhteşem Veda Programı

Sultangazi 75. Yıl Ortaokulundan muhteşem Veda Programı

Sultangazi 75. yıl Ortaokulu  2014-2015   eğitim yılı içerisinde başarılı olan öğrenciler için  Sultangazi Belediyesi Menekşe Salonununda  mezun olan öğrencilere veda  başarılı öğrencilere ödül töreni düzenledi .

sultangazi 75.yıl ortaokulu  veda programı 2014-2015  (5)

Türkiye finallerinde yarışan 15 ekip arasında 4. Olarak büyük bir başarıya imza atan 75. Yıl Ortaokulu Halk Oyunları ekibi sergiledikleri performansla alkış topladı.

Karate’de istanbul 2. si ve ilk üçe girenlere Masa tenisinde derece yapan 2 öğrenciye Futsal 2. olan takıma ,Matematik ve zeka oyunlarında derece yapan 2 öğrenciye  tayini çıkan uç öğretmen toplam da 80’inin üzerinde  başarılı öğrenciye ve öğretmenlere  Şube Müdürleri  tarafından ödül verildi.

sultangazi 75.yıl ortaokulu  veda programı 2014-2015  (19)

Tören öncesi Konuşma yapan  75. yıl Ortaokul Müdürü  Mehmet Kızılay konuklara programda emeği geçenlere teşekkür etti. Aynı zaman da  Şair  ve Yazar olan Kızılay şiir ile başladığı konuşmasına şu şekilde devam etti  ” Bir tane başarının bin tane mazaretten daha önemli olduğuna inanan insanlarız.okulumuz için yapılan çalışmlarda hiç bir mazaretin arkasına gizlenmedik…

Zaman kılıç gibidir onu kuşatamazsanız o sizi keser  atasözünde belirttiği gibi, maddi yoksulluktan kurtulalım derken çocuklarımızın zaman yoksunluğunu ön plana atıyoruz ,en önemlisi çocuklara vereceğimiz zamanımızdır…

Başarılı olmanız lazım en başarılı olmanız lazım fakat en başarılı olmak yetmez değerli olmanız lazım değerinizi ortaya koymanız lazım.

Güzel Türkçemiz Dörtyüzbin kelimeden oluşmakta  fakat çocuklarımız  Dörtyüz kelime ile konuşmakta ,çocuklar sınava girerken 400 kelimeden değil 400 bin kelimeden sorumlu tutulmakta, yani çocuklarımızı akvaryumda yetiştirip okyanusun ortasına bırakıyoruz ,bunu  ancak  çok okuyarak yeneriz,okumaktan başka çaremiz yok. Yaz tatilini kitap okuyarak değerlendirin. Bir diğer tavsiyem çocuklarımızın odasına bir Dünya haritası asalım ,baktığında büyük düşünsün. düşünürken geleceğini hazırlarken dünyayı göz önünde bulundursun ancak büyük düşünenler büyük işler yapabilir .Ailelerinizi büyük tutarsanız siz o kadar büyüyecekseniz.İnanıyorum ki ülkemizin de kaderini değiştirecek belkide dünya da söz sahibi olacak çocuklar bu okuldan yetişecek”. diyerek sözlerine son verdi.

sultangazi 75.yıl ortaokulu  veda programı 2014-2015  (18)

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top