Sultangazi

STK’lar AK Parti’nin Sahurunda Buluştu 

STK’lar AK Parti’nin Sahurunda Buluştu 

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği sahur programına, iş, siyaset ve sosyal hayatın tanınmış simaları ve çok sayıda davetli katıldı. Programa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak Katar’a uygulanan ambargonun asıl hedefinin Türkiye olduğunu ifade etti. 

 

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nın geleneksel hale getirdiği sahur programının bu yıl ki adresi Neva Alışveriş ve Yaşam Merkezi oldu.

AK Parti Sultangazi Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı öncülüğünde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Seyit Ateş, Sultangazi Müftüsü Abdullah Yılmaz, Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız, Muhtarlar, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karataş, HAKEV Vakfı Başkanı Muzaffer Aydın, AK Parti İlçe Başkan Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, İş Adamları ile çok sayıda davetli katılım sağladı.

Sanatçı İzzet Aktaş’ın sunumunda gerçekleşen programda Feridun Özbek ve Saleh Sabr sahne alarak ezgi ve ilahileri ile geceye renk kattılar.

AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Altan’ın selamlama konuşması ile başlayan programda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi’de Ramazan’ın dolu dolu geçtiğini ve farklı ortamlarda Sultangazililerle beraber Ramazan ayının güzelliklerini yaşadıklarını söyledi. Referandumda AK Partiye verdiği desten dolayı Sultangaililere teşekkür eden Civan,“ Şuna inanıyoruz ki Türkiye’nin kalkınması, güçlenmesi Dünya’daki Müslümanların güçlenmesi, mazlumların sahiplenmesi demektir. Bu nedenle bu hedef için verilen her emek önemli ve değerlidir” diyerek katılımcıların yaklaşmakta olan  Kadir gecesi ve Ramazan bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını diledi.

Kapısı Çalınmadık İhtiyaç Sahibi Kalmasın

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Sultangazi  Belediye Başkanı Cahit Altunay, katılımcıları selamlayarak, bu güzel ortamda bir araya gelmelerine vesile olan AK Parti ilçe teşkilatına teşekkür etti.

Sultangazi’nin her geçen gün daha da gelişip güzelleştiğini ifade eden Altunay, Ramazan ayı ile ilgili etkinliklerden bahsetti. Altunay, “İftar çadırlarımızda her gün binlerce vatandaşımızla birlikte iftarımızı yapıyoruz. Bu ayın maneviyatı her zaman sizler sayesinde daha anlamlı oluyor. Gündüz kimi ziyaret etsek, akşam kiminle iftarda bir araya gelsek gözündeki ışıltı bir farklı. Bu ayın maneviyatını yaşamak için insanlar elinden geleni yapıyor. Bu ay paylaşma ayıdır. İhtiyaç sahiplerine her zamandan daha fazla el uzatma zamanıdır. Biz belediye olarak elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Yetersiz kaldığımız yerlerde olabilir. İşte bu yüzden hep birlikte bir kampanya başlatalım ve kapısı çalınmayan ihtiyaç sahibi kalmasın. Bu hepimizin sorumluluğudur. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşalım ve el uzatalım” dedi.

Siyonistler Katar Üzerinden Türkiye’yi Vurmak İstiyorlar

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’da bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Ülke gündemi hakkında bilgiler veren Ünal, Türkiye’nin her geçen gün daha da güçlendiğini ve Dünyada söz sahibi ülke konumuna geldiğini söyledi. Pakistan ile yapılan anlaşmadan bahseden Ünal, Pakistan Deniz Kuvvetleri için 4 adet gemi üretileceğini söyledi. Bu gelişmelerden rahatsız olan güçlerin de Türkiye’yi yalnızlaştırmak ve gelişmesini önlemek için farklı mecralarda oyunlar oynadığını ifade eden Ünal Katar’a uygulanan ambargonun aslında Türkiye’yi hedef aldığını belirtti.  Katar’ın Türkiye’ye verdiği destekten bahseden Ünal, geçen yıl Katar yetkilileri eğer kullandığınız bir ürün Türkiye’de üretiliyor ise bu ürünü Türkiye’den almaları konusunda bir bildirilerinin olduğunu ve Katarın Türkiye’ye büyük yatırım yaptığını belirterek, “Burada yapılmak istenen şu. Katar üzerinden Türkiye’yi vurmak isteyen Siyonistler ve ortakları harekete geçtiler. Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan başımızda olduğu sürece hem Katarı koruruz hem de Türkiye’ye oynanan oyunları bozarız” dedi.

Konuşmaların ardından hediye takdimi düzenlendi. Sultangazi Müftüsü Abdullah Yılmaz’ın yaptığı yemek duasının ardından program son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top