Spor

Adıyamanlı STK’lar arası futbol turnuvası şenlik havasında başladı.

Esendere ve Gürgenli Derneklerinin düzenlemiş olduğu Adıyamanlı sivil toplum örgütleri arası halı saha futbol turnuvasının startı davul zurna eşliğinde bir şenlik havasında verilirken, turnuvaya Adıyamanlıların ilgisi oldukça yoğundu.

Bu yıl 3.sü gerçekleşen Adıyamanlı STK’lar arası halı saha futbol turnuvasının koordinatörlüğün geçen yılın şampiyonu Esendere Derneği ile Gürgenli Derneği yaptı.

Zara Ekinli tesislerinde yapılan futbol turnuvasına Adıyamanlı il ilçe ve köy dernekleri katıldı. 20 Takımın 4 grupta mücadele edeceği turnuva 10.03.2013 tarihinde düzenlenen törenle başladı.

Adıyamanlılar arasında birlik ve beraberliği artırmak amacıyla düzenlenen turnuvalarda, yeni neslin tanışıp kaynaşmasının gelecek için umut vaat ettiğini söyleyen dernek yöneticileri bu tür etkinliklerin sıklıkla yapılmasının önemini vurguladılar.

Davul zurna eşliğinde bir şölen havasında gerçekleşen açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Açılış törenine Adıyamanlı dernekler yönetim kurulu bazında katılırken Adıyamanlıların turnuvaya ilgisi oldukça yoğundu.

Turnuvada selamlama konuşması yapan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, GERSOY-DER Başkanı Av. Ali Acar, AKYAD Başkanı Osman Fırat, GADER Başkanı Ramazan Okay birlik ve beraberlik mesajı verirken yapılan organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Bu tür etkinliklerde hep beraber olmanın ortaya çıkardığı güzellikler ve faydalardan da bahseden konuşmacılar bütün Adıyamanlıları bu turnuvaya davet ettiler.

Yapılan mücadeleleri büyük bir keyifle izleyen katılımcıların kendi takımlarına verdikleri destek görülmeye değerdi.

 

2 Yorumlar

2 Comments

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek