İstanbul

“Yüz Yüze 100 Gün” Programı Başakşehir’de İGTOT’un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan “Yüz Yüze Gönül Gönüle 100 Gün” programının Başakşehir’deki toplantısı İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı’nda gerçekleştirildi. Programa katılan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak esnafın sorunlarını dinledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının geçtiğimiz haftalarda başlattığı Yüz Yüze Gönül Gönüle 100 Gün” programının Başakşehir toplantısı İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı’nda toptancı esnafının yoğun olarak katıldığı bir programla gerçekleştirildi.

Programa AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat ve Hasan Turan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, çarşı esnafı, Başakşehir sakinleri ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını ev sahibi olan İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı Başkanı Mustafa Karlı gerçekleştirdi. Karlı, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.  İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı’nın tarihçesinden bahseden Karlı, Programa katılarak esnafın sıkıntılarını dinleyen protokol üyelerine teşekkür etti.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay; katılımcıları selamlayarak geçtiğimiz yıl hizmete açılan çarşının hayırlı olması dileklerini ilettiler.

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, katılımcıları selamlayarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı her hizmeti biz söyledi yaptılar diyen bir muhalefetin olduğunu söyleyen Kurtulmuş, ‘Onlar ancak kendilerini avutan projelerle vatandaşa şirin görünmek istiyorlar. Biz her zaman vatandaşımızın sıkıntılarını yakından takip eden ve gerekli önlemleri alan bir hükümet olduk’ diyen Kurtulmuş, küresel ekonomik koşulların Kovid-19 süreciyle zorlaştığını, dünyada tedarik zincirlerinin koptuğunu, başta gıda, enerji ve endüstriyel metallerde olağanüstü yüksek fiyatların ortaya çıktığını söyledi.

Türkiye’nin bu zor şartlara rağmen büyüyen bir ekonomiye sahip olduğunu belirten Kurtulmuş, ülkemiz bu krizden etkilenmesine rağmen ekonomik verilerin her geçen gün iyileşmesini sebebinin geçmiş dönemlerde yapılan sağlam altyapı çalışmalarının olduğunu söyledi.

Her şeyin tozpembe olduğunu hiçbir zaman söylemediklerini dile getiren Kurtulmuş, vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini, fiyat artışlarının vatandaşın alım gücünü etkilememesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerekli adımları attıklarını ve atacaklarını kaydetti.

AK Pati hükümetinin ekonomik ve siyasi sıkıntıları aşabilecek tek adres olduğunu ifade eden Kurtulmuş, yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından basına kapalı yapılan toplantıda esnafın sorunları dinlenerek istişarede bulunuldu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek