Siyaset

Burhan Kuzu, ‘Rejim Değişikliği Söylentileri Koca Bir Yalan’

Burhan Kuzu, ‘Rejim Değişikliği Söylentileri Koca Bir Yalan’ 

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, Kağıthane Belediyesinin düzenlediği toplantıda muhalefetin rejim değişikliği söylentileri koca bir yalan diyerek, anayasada ‘. Atatürk yerinde, demokrasi yerinde,  bayrak yerinde, devlet yerinde. Allah’ın kulunun bu ülkeyi bölmeye hak ve yetkisi yoktur ve gücü de yetmez’ dedi.

Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği Kadın Kent Gönüllüleri Toplantısı’nda Cumhurbaşkanlık Sistemini anlatan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, muhalefetin yeni anayasa ile ilgili söylentilerinin koca bir yalan olduğunu söyledi. Kuzu, Rejim değişikliğine bin defa hayır, bir milyon defa hayır. Atatürk yerinde, demokrasi yerinde,  bayrak yerinde, devlet yerinde. Rejim bu işte. Buna zerre kadar yan bakan yok.  Bu nasıl bir rejim değişikliğidir insan bunu söylerken biraz utanır. Anayasa diyor ki, ülke milletiyle bölünmez bir bütündür. Bu madde orada olduğu sürece hiçbir Allah’ın kulunun bu ülkeyi bölmeye hak ve yetkisi yoktur ve gücü de yetmez.” ifadelerini kullandı.

‘Hayır’ oyu veren vatandaşların verecekleri oylara sonuna kadar saygı duyduğunu belirten Milletvekili Kuzu; “ İnsanlar kendi özgür iradeleriyle tabi ki de arzu ettikleri şekilde oy kullanabilirler ama bunu sağlam temellere oturtmak gerek. Eğer sen ülke bölünecek, rejim değişecek diye ‘hayır’ oyu veriyorsan bu doğru olmaz.” dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek