Esenler

Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”

Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”

Türkiye’nin önde gelen yabancı dil kurslardan DIALOGUE Dil Kursunun sahibi Ahmet Sivil ve Şirketin deneyimli Genel Müdürü Seyhan Woodger, Adıyamanlılar Vakfı’nın Mart ayı burs törenine konuşmacı olarak katılarak, Yabancı Dil’in önemi ile ilgili bursiyer öğrencilere seminer vererek, yabancı dil’in üniversite kadar önemli olduğunu söyledi.

Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”

Programa Adıyamanlılar Vakfı Yönetiminin yanı sıra Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Metin Acar ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Sevinçtekin de katılım sağladı.

Gelinen ve gelişen dünyada bir öğrenci için yabancı dil eğitimi artık olmasa olmazı olduğunu kaydeden DIALOGUE Dil kursunun sahibi Ahmet Sivil, geleceğe yönelik başarı palanlarını yapmak isteyen her öğrenci için artık yabancı dil öğrenmek şart olduğunu söyledi.

Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”

Sivil, “İmkanlar var iken bu imkanlarını iyi değerlendirmeyen gençlerimiz hele özellikle yurt dışına çıkmadan önce yabancı dili iyi bilmesi gerektiğini ve bu konuda altyapısını iyi oluşturması gerekir. Aksi halde yabancı dil bilmeden yurt dışına çıkanlar her zaman bir takım handikaplarla karşı karşıya kalacaktır. Artık her öğrenci nasıl ki üniversiteyi bitirmek zaruri olduysa yabancı dili bilmek bir o kadar zaruri olmuştur. Bu yarışta hep bir adım önde olmanız için imkanlar el veriyorsa mutlaka yurt dışına geziye çıkmalarını tavsiye ediyorum. Ve dil öğrenme konusunda da hangi beceriye sahipseniz onu mutlaka kullanın. Kaldı ki İngilizceyi daha erken zamanda öğrenmek istiyorsanız aile içerisindeki fertleriyle bile İngilizce konuşmaya gayret edin. İngilizceyi hayali olarak değil, hakikat manada öğrenmek için gayret sarf etmeniz lazım” şeklinde konuştu.

DIALOGUE Dil Kursunun Genel Müdürü Seyhan Woodger ise program sonrasında hem şirket’in öğrencilere yapacağı yardım yolları ile ilgili bilgi sunumu yaptı. Hem de öğrencilerin sorularını yanıtlayarak DIALOGUE Dil Kursunun her zaman öğrencilerin himmetinde olduğunu söyledi.

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy ise verdiği önemli bilgilerden dolayı DIALOGUE Dil Kursunun sahibi Ahmet Sivil ve Şirketin Genel Müdürü Seyhan Woodger’e teşekkür ederek, bir işadamı olarak geçmişte yurt dışına çıktığında yabancı dil bilmediği için başından geçen sıkıntılı bir anıyı dile getirerek öğrencilere yabancı dil öğrenmeleri için elindeki imkanları iyi kullanmaları konusunda bazı tavsiyelerde bulundu.

Vakfın kurucu genel sekreteri Mahmut Göksu ve Vakfın bir önceki başkanı Ömer Özkartal da birer selamlama konuşması yaparak yabancı dil’in öğrenciler için ne denli önemli olduğuna vurgu yaparak, bursiyer öğrencilere başarı dileklerini ilettiler.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”. Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”. Sivil: “Yabancı Dil Üniversite Kadar Önemlidir”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top