Güncel

Şırnak’ta 3 Şehit | Biri Adıyamanlı

Şırnakta 3 Şehit | Biri Adıyamanlı

Bugün Şırnak’ta Pkk’nın yol güvenliği alan birliğe yapdığı saldırı sonucu çıkan çatışmada biri subay, biri erbaş ve biri er olmak üzere 3 şehit verdik. Şehitlerden teğmen İbrahim Tanrıverdi aslen Sincikli çıktı.

 

Şırnak’ta PKK’lıların saldırısı sonucu 3 asker şehit oldu. Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı şu açıklamayı yaptı;

YOL EMNİYETİ ALIYORLARDI

“30 Temmuz 2015 günü saat 09.10 sularında, Kara Kuvvetleri 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlarımıza, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde; bir subay, bir erbaş ve bir er olmak üzere üç kahraman personelimiz şehit olmuştur.

OPERASYON SÜRÜYOR

Olay bölgesine İHA, silahlı helikopterler ve komando unsurları sevk edilmiş, bir terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlere yönelik operasyon devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Teğmen Tanrıverdi Aslen Adıyamanlı İdi

Sincik’e bağlı Karaköse köyü nüfusuna kayıtlı Hasan Tanrıverdi’nin Şırnak’ta görev yapan oğlu Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi ve iki asker PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain pusuda şehit edildi. Malatya Merkez Yeşilyurt ilçesinde ikamet eden Tanrıverdi ailesinin evine, öğle saatlerinde oğullarının şehit olduğu haberi ulaştı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top