Eğitim

Şirinevler’de Metrobüs Sefer Sırasında Yandı

Şirinevler'de Metrobüs Sefer Sırasında Yandı

Şirinevler’de Metrobüs Sefer Sırasında Yandı

İstanbul Şirinevler’de bir metrobüs, sefer halindeyken alev alev yandı. Yangın sırasında büyük panik yaşanırken yolcular kendilerini can havliyle dışarı attı.

Şirinevler’de bir metrobüs, sefer halindeyken alev alev yandı. Yangın sonucu dumanlar gökyüzünü kapladı. Olay esnasında tüm yolcular tahliye edildi.

YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Şirinevler durağından yolcu alıp Avcılar yönüne seyreden bir metrobüs yaklaşık 300 metre ilerledikten sonra motorundan dumanlar yükselmeye başladı. Dumanı fark eden araç sürücüsü, hemen yolcuları tahliye etti. Aracın motor kısmında başlayan yangın, kısa sürede tamamını sardı. Metrobüs alev topuna dönerken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Buyük panik yaşayan yolcular kapıların açılmasıyla birlikte aracı boşaltmaya başladı. Kendilerini can havliyle dışarı atan yolcular metrobüs yolunda panik yaşadı.

Öte yandan metrobüs seferleri yangın nedeniyle çift taraflı durduruldu. Yangının ardından 2 saat sonra ise seferler tekrar normale döndü.

Şirinevler'de Metrobüs Sefer Sırasında Yandı

İBB’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangının nedeni yapılacak teknik inceleme sonucu belirlenecek.

SIK SIK ARIZALANIYORLARDI

Yanan aracı İETT, metrobüs olarak kullanılmak üzere ilk olarak Hollanda’dan ithal etmişti. Alınan araçlar sık sık arızalanıyordu. 50 adet ithal edilen 26 metrelik Phileas marka araçların tanesi için 1.2 milyon euro ödenmişti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top