Siyaset

Sarıgül ile Acar Gazi’de tarih yazdılar

Sarıgül ile Acar Gazi’de tarih yazdılar

chp gazi mitingi

Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mahallesi Seçim irtibat bürosunun açılışı şölen havasında  başlayıp gövde gösterisi haline dönüşen bir mitingle gerçekleştirildi.  CHP İl Başkanı Oğuz Kaan salıcı ve İstanbul Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün de katıldığı etkinliğe on binlerce Sultangazili CHP için destek sözü verdi.

Bir şölen havasında başlayan açılış konser ile başladı.  Cadde ve ara sokakları hınca hınç dolduran katılımcılar, şarkılar eşliğinde çok coşkulu bir tablo oluşturdular.

Başka ilçeledeki programından dolay açılışa geç katılan CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü bekleyen kalabalığın dağılmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Seçim Yürütme Komitesi Başkanı Hıdır Karataş, bu tablonun Sultangazi’de yıllardır özlenen bir tablo olduğunu ve iktidara yürüyüşü simgelediğini söyledi.

chp gazi mitingi 01

Sloganlar ,alkışlar ve ıslıklar eşliğinde   sahneye çıkan CHP Sultangazi Beleediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, gecikmeden dolayı katılımcılardan özür dilerken bu bekleyişin iktidara yürüyüşü singelediğini söyledi. Bu kadar inanmış bir topluluk karşısında olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Acar, ‘Türkiye’nin birleştirici gücü olan CHP Sutangazi’de bu sloganı gerçekleştirmiştir. Biz 81 ilimizden göç edip Sultangazi’de ikamet eden yurttaşlarımızın sesi olmaya adayız. Sizler 31 Matta İstanbul’da değerli başkanımız Mustafa Sarıgül’ü Sultangazi’de de kendinizi iktidara taşıyacaksınız.

Sesinizi duyup yücelteceğime söz veriyorum

Bugün sömürülen emekçi kardeşlerimizin sesi olarak ses vermeye geldik. Sizler ses verdiğiniz müddetçe bende sesinizi duyup yücelteceğime söz veriyorum.  Demokrasiyi yok sayan bu iktidar artık halkımızı bıktırmıştır ve halka rağmen biz yaptık oldu demektedirler ama artık haklımız yeter diyor ve bunu sandıkta gösterecektir’  dedi.

Katılımcı demokrasiyi önemsediklerini söyleyen Acar, siz talep edeceksiziniz bizlerde yapacağız. Sultangaziyi birlikte yöneteceğiz. Bu seçimde kendi iktidarınızı kuracaksınız’ diyerek bu yolda katılımcılardan desstek sözü aldı.

Programından dolayı açılış törenine geciken CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün seçim otobüsünün alana girmesiyle bir kat daha coşan katılımcılar tek çare Sarıgül soganıyla  Sarıgül’ü karşıladılar. Açılış törenine CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Milletvekilleri Aydın Ayaydın, Haluk Eyidoğan, Faruk Laloğlu ve Çetin Soysal katıldı.

chp gazi mitingi 02

Meydanları dolduran kalabalıka katılımları için teşekkür eden Sarıgül, ‘ Bu tablo göstermektedirk gümbür gümbür geliyoruz. Biz ayrıştırmadan her kesi ve kesimi kucaklayacak bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Bütün yurttaşlarımızın sıkıntılarını çözmek için geliyoruz’ dedi.

Bugün burada bir tarih yazıyorsunuz

Sizler bu meydanda layık ve demokratik bir Türkiye’yi kuracaksınız diyen Sarıgül, ‘ Bugün burada bir tarih yazıyorsunuz. Bu gün buradan bir güneş doğuyor ve bunu gören iktidar Sarıgül ile uğraşmaya başladı’ diyerek  iktidarın gitme zamanının geldiğini söyledi.  Başbakan Erdoğan’ın kendisini engellemeye, korkutmaya çalıştığını ama bunu başaramayacağını ifade eden Sarıgül,  İstanbul’da iktidarın oylarının hızla azaldığını ve anketlere göre başa baş bir duruma geldiklerini ama seçim gününe kadar öne geçeceklerini söyledi.

Başkası olmayan bir iktidar kuracaklarını söyleyen Sarıgül, ‘ Sizlere söz veriyorum  sizleri hiçbir zaman mahcup etmeyecek, güveninize her zaman layık olacağım ‘ dedi.

Ali Acar’ı Sultangazi’de benide İstanbul’da başkan yapacak olan sizlerdiniz ve biz bu makamlara hizmet için geliyoruz diyen Sarıgül, katılımcılardan Acar ve kendisi için destek sözü aldı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top