İstanbul'daki Adıyamanlılar

Şampiyon Teşikanlılar

Şampiyon Teşikanlılar

Kahta Dernekler Federasyonu (KAHTA FED)’in İstanbul’da düzenlediği 2. Halı Saha Futbol Turnuvasının final maçı Kahta Stadı’nda oynandı. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan final maçı berabere biterken penaltılarda Teşikanlılar rakibi Karadut’a 5-4 üstünlük sağlayarak şampiyonluğu göğüsledi.

kahtafed şampiyonu tesikan 11150850_1582988251977241_8490078062739244193_n

Kahta Dernekler Federasyonu’nun 2. Sini düzenlediği Halı Saha Futbol Turnuvası bir ilke imza attı. Final maçını memleketleri Kahta’da oynayan Kahtalılar İstanbulda başlayan coşkuyu Kahta’ya taşıyarak senlik havasında bir final maçı gerçekleştirdiler.

Kahta’nın protokolünün eskiskiz katıldığı final maçına, Adıyamanlı  İstanbul milletvekili adayları AK Partli Resul Kurt ve CHP’li Oğuz Kağan Salıcı’da iştirak ettiler.   Final maçı öncesinde bir şenlik gerçekleştiren KAHTA FED sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu ispat ettiler.  TV Program yapımcısı ve sunucusu Yusuf Özpolat’ın sunumunu yaptığı programda sahne alan Kahtalı Mıçı seslendirdiği eserlerle hemşehrilerine unutulmaz anlar yaşattı.

Kıyasıya bir final mücadelesi sergileyen Teşikanlılar ve Karadutlular takımı birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Penaltılarda 5-4 galip gelen Teşikanlılar turnuvanın şampiyonu oldu.

Final maçı sonrasında bir açıklama yapan KAHTA FED Başkanı Av. Ali Yücel, çok güzel bir turnuva gerçekleştirdiklerini söyleyerek,  turnuvaya katılan bütün takımlara teşekkür ederek tebrik etti. İstanbul’da başlayan turnuvayı bu yıl alınan kararla Kahta’da noktalamalarının güzelliğine de değinen Yücel, Turnuvanın organizasyonunda emeği geçen ve Kahta’ya kader gelerek final maçına anlam katan hemşehrilerine şükranlarını sundu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top