İstanbul'daki Adıyamanlılar

Sait Aybak Aday Adayı Oldu

Sait Aybak Aday Adayı Oldu

Battalbey Çiğköfte ve Giyim’in Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak, Ak Parti İzmir Milletvekili aday adayı oldu.

Türkiye’nin en büyük çiğköfte firması Battalbey Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak 1 Kasım’da yapılacak erken seçimler için bugün Ak Parti’ye milletvekili aday adayı olarak başvurdu., İlk tercih olarak İzmir’den aday adayı olan Aybak, İzmir’in uygun görülmemesi durumuna karşı ise 2. tercih olarak Adıyaman milletvekilliğine aday adayı oldu.

Aybak yaptığı açıklamada ”Bilindiği üzere 7 Haziran tarihinde yapılan genel seçimlerde hiçbir parti tek başına hükümet kurma sayısına ulaşamadı. Yapılan görüşmeler sonucunda koalisyon çıkmayınca Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden seçim kararı aldı. Bizde iş dünyası ve akraba çevremizle yaptığımız istişareler sonucunda AK Parti’den aday adayı olma kararı aldık. Bugün AK Parti Adıyaman İl Başkanlığına giderek resmi müracaatımızı yaptık. Partimin yetkili kurulları uygun görür aday gösterilirsem, halkımızda teveccüh gösterir milletvekili seçilirsem ilçeme ve memleketime hizmet etmek için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım” dedi

Pusula İstanbul oolarak, Adıyamanlı hemşerimiz Sait Aybak’a başarılar ülkemiz için de hayırlı olmasını dileriz.

1 Comment

1 Comment

  1. sorgulayan

    Eylül 3, 2015 at 6:16 pm

    Sayın Sait Aybak’ın iş adamı kimliği ile başarılı bir şekilde Adıyaman’ı temsil ettiği şüphe götürmez bir gerçek.
    Lakin siyaset arenası için bilgi ve tecrübesinin bu yolda erken olduğu kanaatindeyim yine de kendisine başarılar Allah yardımcısı olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top