Eyüp

Ramazanın İlk Günü Eyüp’te Kuran-ı Kerim Ziyafeti

Ramazanın ilk gününü Eyüp Sultan Meydanı’nda geçiren binlerce kişi, Belediye’nin hazırladığı organizasyonları takip etme şansı buldu.

Eyüp Sultan Meydanı’na kurulan özel platformda farklı etkinlikler organize eden Belediye, konuklarına, ilk gün için üç hocadan Kuran-ı Kerim tilaveti sundu.

Gecede bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Sultan’a gelen konukların Ramazan ayını  kutlayarak, “Savaşların son bulduğu, kardeşlik ve manevi duyguların öne çıktığı bir Ramazan olması diliyorum. Tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlı geçmesi için dua ediyoruz” diye konuştu.

Başkan, Eyüp Sultan Camii arkasındaki tarihi Cülus Yolu’nda Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşları da ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Cülus Yolu’nda 2500 kişiye iftar yemeği verildi.

Eyüp Belediyesi, Teravih namazının ardından Eyüp Sultan Meydanı’nda farklı bir etkinlik düzenledi. Namaz sonrası Ali Tel, Mustafa Özcan Güneşdoğdu ve Cihan Kodal  Eyüp Sultan’a gelenlere Kur’an ziyafeti çekti. Kur’anı Kerim tilavetinin ardından Ensar Kardeşler İlahi grubu sahura kadar sahne aldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top