Sultangazi

Ramazan Tosun’un Cinayet Davasında 1 Ölü 1 Yaralı

Ramazan Tosun’un Cinayet Davasında 1 Ölü 1 Yaralı

Geçtiğimiz yıl Maltepe sahilinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Sultangazi’nin sevilen işadamı  Ramazan Tosun’un davası dün Anadolu Adalet Sarayı’nda görüldü. Duruşma sonrasında adliye koridorkarında başlayarak adliye önünde devam eden kavgaya bir araç içerisinden ateş açıldı;  bir ölü bir ağır yaralı.

 

Geçtiğimiz yıl Maltepe sahilinde henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen olayda iki grup arasında tartışma çıkmış, tartışmada silahlar ateşlenirken olay yerinde bulunan Sultangazi’nin sevilen işadamlarından Ramazan Tosun hayatını kaybetmiş ve yanında bulunan arkadaşı Fahri Keklik yaralanmıştı. Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen cinayet davasında taraflar arasında kavga çıktı.  Adliyenin içinde başlayan kavga kısa sürede büyüyerek dışarı taştı. Güvenlik görevlileri adliye içerisindeki grupları dışarı çıkartırken bu sırada kavga eden grup üzerine ateş açıldı.

Adliye sarayının dışında bulunan bir kafenin önünde duran gruba, 34 AS 569 plakalı bir araçtan rastgele ateş açıldı. Olay sırasında kafenin önünde bulunan 2 kişi açılan ateş sonucu yaralandı. .Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen ağır yaralı Salih Hakyolu kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin soruşturma başlatılırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıslar otomobille olay yerinden kaçtı. Bir süre kaçan şahıslar, kaza yapmaları üzerine araçlarını bir benzin istasyonunda bırakıp, yaya olarak kayıplara karıştı. Çevrede kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top