Bağcılar

Ramazan Aksoy Görevi Devraldı

Ramazan Aksoy Görevi Devraldı

Adıyamanlılar Vakfı’nda 2 dönem Başkanlık yapan Ömer Özkartal Yüzlerce kişinin katıldığı tören ile Görevini Ramazan Aksoy’a teslim etti.Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı,Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ve Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan eşlik etti.

 

adıyamanlılar vakfında görev teslim töreni_MG_1872

 

Ahmet Hakan Karagül’ün sunuculuğunda ve Adıyamanlı meşhur çiğ köfteci Ömer Aybak’ın çiğ köfte ikramı ile gerçekleşen görev teslim töreninde açılış konuşmasını son kez Vakfın Genel Başkanı sıfatıyla Ömer Özkartal yaptı.

2010-2014 yılları arasında kurucu üyesi olduğu Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanlık görevini vakfın kurucu üyesi ve gönüldaşı olan Ramazan Aksoy’a devretmenin büyük mutluluğunu yaşadığını söyleyen Özkartal, “Mutluyum. Çünkü Ramazan Aksoy ağabeyimizin bu görevi layıkı ile yerine getireceğine inanıyorum” dedi.

recep yaşar  oses düğünü3-omerozkartal---

Özkartal, “Vakfımız, Türkiye’nin saygın STK’larından bir tanesidir”

Törenin açılış konuşmasını yapan Özkartal, “18 yıl önce 12 gönül insanı ile başladığımız bu yolculukta, Adıyamanlı hemşehrilerimizin desteği ile İstanbul’un ve Türkiye’nin saygın bir sivil toplum kuruluşu hâline gelmişsek ve bugün İstanbul ve Adıyaman’da 650 üniversite öğrencisine burs hizmetinde bulunuyorsak bütün bunları hayırsever Adıyamanlı hemşehrilerimizin sayesinde yapıyoruz. Allah bütün hemşehrilerimizden razı olsun. Benden sonra bu görevi devralacak olan Ramazan Aksoy ağabeyimizin bu bayrağı çok daha iyi yerlere taşıyacağına inancımız tamdır. Dört yıllık görevim süresince gece gündüz demeden vakıf hizmetinde koşuşturmayı kendine şiar edinen vakfımızın Mütevelli Heyetine, Yönetim Kuruluna, Denetim Kuruluna, Komisyon Başkanlarına ve üyelerine gayretlerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca yine görevim süresince vakfımıza önemli konularda desteklerini esirgemeyen gerek Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya gerekse Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Ramazan Ağabeyime ve ekibine de başarılar diliyorum” diyerek herkesten helallik istedi.

recep yaşar  oses düğünü4-ramazanaksoy---

Aksoy, “Adıyamanlı hemşehrilerimizle ne kadar övünsek azdır”

Adıyamanlılar Vakfı’nın yeni Genel Başkanı Ramazan Aksoy ise çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı Ömer Özkartal ve ekibine teşekkür ederek, böylesi kutsal bir görevi devralmanın kıvancını yaşadığını söyledi. Aksoy, “Nerede yaşarsak yaşayalım, doğduğumuz ve doyduğumuz yeri unutmamamız lazım. Bir zamanlar hepimiz İstanbul’a gelirken büyük bir iş adamı olarak gelmedik. Hepimiz bir bavulumuzla geldik ve şu an -Allah’a çok şükür- bir Adıyaman nüfusu kadar İstanbul’da Adıyamanlı hemşehrilerimiz var. Ve her şeyden önce acı ve mutlu günlerimizde bir araya geldiğimiz vakıf gibi bir eviniz var. Çalışkanlığı ile, dürüstlüğü ile, misafirperverliliği ile ve en önemlisi ise devletine, milletine ve bayrağına karşı olan sadakatiyle bütün Türkiye’nin gururu Adıyamanlı hemşehrilerimizle ne kadar övünsek azdır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yine Adıyamanlı hayırsever insanlarımızın desteği ile çok daha önemli hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

recep yaşar  oses düğünü5-nevzatbayhan---

Bayhan, “Vakfı bu aşamaya getiren kardeşlik duygularıdır”

Vakfın Onursal Başkanı Nevzat Bayhan da yürekleriyle, dualarıyla ve emekleriyle vakfa gönül verip sahip çıkan herkese teşekkür ederek şunları kaydetti: “Hiç kuşkusuz vakfımızın bu aşamaya gelmesinin en önemli nedenlerinden biri Vakıf Mütevelli Heyet üyeleri arasında var olan kardeşlik duygularının güçlü kılınmasıdır. Bir diğer ikinci husus ise, büyük küçük demeden bu vakfa gönül vererek destek çıkanlardır. Allah herkesten razı olsun. Ömer Başkan’ımıza dört yılda yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ramazan Aksoy ağabeyimizi de bundan sonraki süreçte başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” diyerek konuya ilişkin duygularını dile getirdi.

recep yaşar  oses düğünü6-lokmancagirici---

Çağırıcı, “Bu vakıf hepimizin vakfıdır”

Her iki başkanı da hizmetlerinden ve katkılarından dolayı tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu vakıf sadece Adıyamanlıların değil, hepimizin vakfıdır. Sizin gibi değerli insanlar var olduğu müddetçe bu vakıflar ayakta kalmaya muktedirdir. Söz konusu vakıf olunca gerisi teferruattır. Geçmişte Ömer Başkan’ımızın yanında olduğumuz gibi elbette gelecekte de Ramazan Ağabeyin yanında olacağız. Fikirlerinizle ve vizyonunuzla vakfı çok daha iyi noktalara taşıyacaklarına inancım tamdır. Yeni Başkan’ımıza ve Yönetim Kurulu’na başarılar diliyorum” dedi.

 

recep yaşar  oses düğünüprotokol1

Göksu, “Vakıflar, Cenâb-ı Hakk’ın bir insanaverebileceği en güzel lütuftur”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, vakıflarda ve sivil toplum kuruluşlarındaki bu tür görev değişiklerini her zaman bir bayrak yarışı çerçevesinde değerlendirdiğini söyledi. Göksu, “Bugüne kadar dört yıllık görevi süresince emek ve gayretlerinden dolayı Ömer Özkartal başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra bu görevi sürdürecek olan Ramazan Aksoy ağabeyimize de muvaffakiyetler diliyorum. Bir vakıf insanı olmak ve vakıf hizmetlerinde hizmet etmek, Cenâb-ı Hakk’ın bir insana verebileceği en güzel lütuflardan bir tanesidir. İnancım o ki, Nevzat Ağabey ve Ömer Ağabey ile başlayan hizmet çalışmaları, bundan sonra da kuruluş ruhuna uygun bir şekilde hizmetlerine devam eder. Adıyamanlılar Vakfı, vakıf olma gereğini bugüne kadar çok güzel bir şekilde sürdürdü. Her yıl yüzlerce gencimize burs hizmetinde bulunmak veya yüzlerce insanımızı misafir etmek kolay değildir. Bu hizmetlerinde vaktini ve nakdini vererek emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyerek Adıyamanlılar Vakfı çalışmalarıyla her zaman gurur duyduğunu söyledi.

adıyamanlılar vakfında görev teslim töreniIMG_1815

Yılmaz , “Görünen köy kılavuz istemez.”

Büyükkşehir belediyesi meclis üyesi  Zeynel Yılmaz ;”Vakfın yaptıklarını saymak istemiyorum bir söz vardır derler ki “Görünen köy kılavuz istemez.”bu söz bence tam yerine göre oturuyor.Gerçekten vakfı kuran arkadaşlarımız ve bugüne kadar getiren arkadaşlarımız layığı ile adıyamanlılarımıza haddinden  fazla hizmette bulunmuşlardır.Yeni gelen başkanımıza canı gönülden başarılar diliyorum.

 

 

adıyamanlılar vakfında görev teslim töreniIMG_1821

Turan”vakıfımız örnek gösteriliyor”

İstanbul Etsiz Çiğköfteciler Dernek ( ÇİĞDER) Başkanı Ömer Turan ,”Adıyaman denilince inanınki şunu samimiyetimle söylüyorum tüylerim diken diken oluyor.Ülkenin neresine giderseniz gidin hemen hemen gelen herkes şunu belirtiyor bu çiğköfte adıyamanın mı değil mi eğer Adıyamanın değilse ben yemiyorum .Şu an çiğköfte sektöründe 40.000-50.000 işçi 16.000-17.000 satış noktası bulunmaktadır.Adıyamanda  çiğköfte ile anılıyor istanbulda ise  Adıyamanlılar Vakfı konuşuluyor ve gıbta ile bakılıyor vakıf denilince örnek gösteriliyor  Çoğu ildeki insanlar diyor ki adıyaman vakfı  gibi  vakıf binamız  olsun bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum vakıfımıza sahip çıkalım”.

 

adıyamanlılar vakfında görev teslim töreniIMG_1823

Tek Eleştiri  Ger-Fed Başkanı  Ali Acar’dan   

Adıyaman Gergerliler Federasyonu Av.Ali Acar”Başkanımız dedi ki “Burası adıyamanlıların yuvası 12 kişiyle kurduğumuz bir vakfın adıyamanlıların hizmetine sunuyoruz” herkes övgüler düzenliyor ama ben şunu görüyorum Adıyamanlılar vakfının güçlü olduğu söyleniliyor önümüzde genel seçim var gücünü göstersinler  biz adıyamanlılar olarak bu bölgeden bir milletvekili istiyoruz  siz gücünüzü buraya yansıtamıyorsanız siz güçlü bir STK  değilsinzi ben bunu istiyorum ,Başkanlarımız da bunu yaşama geçirsin geçirmiyorlarsa değişim yapsınlar  bıraksınlar burayı dönüştürelim .” dedi

 

Adıyaman Dernek Başkanı Mehmet Deniz, Adıyaman Belediye Meclis Üyesi Salih Kaya, Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Melik, Taşkale Dernek Başkanı Süleyman Alpaydın, Sanatçılar ve Medya Derneği Başkanı İbrahim Harikases ve Ressam Ayşe Işık birer selamlama konuşması yaparak, Adıyamanlılar Vakfın çalışmalarıyla her zaman gurur duyduklarını belirtip yeni Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine başarı dileklerini ilettiler.

Programın sonunda ise vakfın yeni Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Ömer Özkartal’a bugüne kadar göstermiş olduğu çalışmalarından dolayı kendilerine plaket takdim edip hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ardından vakfın yeni ve eski başkanları, tebrikleri kabul ederek herkese katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

FOTOLARI FACEBOOK SAYFALARIMIZDAN BAKABİLİRSİNİZ .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top