İstanbul

Partiler erken seçime kimlerle gidecek?

Partiler erken seçime kimlerle gidecek?

Türkiye’nin gündemini ekonomik kriz, terör ve erken seçim oluştururken, siyasi partilerin erken seçime farklı isimlerle gidip gitmeyeceği kamuoyunda en fazla konuşulan konulardan birisi. Bu konuda genel merkezler yoğun bir çalışma ortamına girmeye hazırlanırkan. 25. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge’de aday adayı Mehmet Düzen’e STK’lardan destek telefonları gelmeye başladı.

Türkiye tarihinde ilk kez seçim hükümeti kurup, erken seçime hazırlanıyor. 25. Dönemde aday gösterilen isimlerle  seçime gitmeye hazırlanan siyasi partilerin taban yoklaması yaparak bazı isimleri değiştirmeyi düşündüğü siyasi arenada konuşuluyor. Erken seçimde daha fazla oy alarak tek başına iktidar olmaya hazırlanan Ak Parti’de de bazı isimlerin değiştirileceği söylentisi yayılmaya başladı.

mehmet düzen

Ekonomist Düzen’e STK’lardan destek

AK Parti İstanbul 3. Bölge’de aday adayı olan Mehmet Düzen’in ismide yeni adaylar arasında gösteriliyor. 25. Dönem seçimlerinde dikkat çeken açıklamalarıyla göz dolduran Düzen’e seçim bölgesideki STK’lar yoğunlukta olmak üzere bir çok kuruluş ve kanaat önderinin destek vermeye hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Seçim çalışmalarında yaptığı değerlendirmelerle seçmenin güvenini kazanan Düzen’in,Ekonomi ve siyasal yaşam konusunda ürettiği projelerle erken seçimde  aday olması beklenen isimler arasında yer alacağa benziyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top