Bağcılar

Özkartal;”Herkes Haddini ve Hakkını Bilecek”

Özkartal;Herkes Haddini ve Hakkını Bilecek

Özkartal;”Herkes Haddini ve Hakkını Bilecek”

Adıyamanlılar Federasyonu (ADI-FED)1. Olağan Kongresinş gerçekleştridi. Kongreye tek liste ile giren başkan Nevzat Bayhan güven tazelerken, kongrede söz alan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ‘Herkes haddini ve hakkını bilecek’ diyerek vakıf hakkında açıklamalarda bulunanları sert dille eleştirdi.

Adyamanlılar Federasyonu(ADI_FED) 1.olağan kongresini Adıyamanlılar Vakfı Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Kongreye  tek liste ile giren mevcut Başkan Nevzat Bayhan   üyelerin tamamının güvenoyunu alarak güven tazeledi.

Oylamanın ardından bir teşekkür konuşması  yapan Başkan Nevzat Bayhan, yıllardır böyle bir birliktelik oluşturmak için mücadele ettiklerini ve yeni dönemde daha geniş katılımlı bir federasyon için bu mücadeleye devam edeceklerini söyleyerek kendisi ve ekibine duyulan güvene teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, geçtiğimiz haftalarda vakıf hakkında sert eleştirilerde bulunan AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz’a göndermelerde bulundu. Özkartal, emeği olmayanların bu tür eleştirilerde bulunma haklarının olmadığını söyledi.

.

 

“Şeytanın tutuşturduğu ateşe odun atmayacağız”

Özkartal sözlerine  Vakıf olarak  derneklerin ve federasyonların  işine  nasıl yönetildiğine karışmıyoruz,  kimsenin de bizim işlerimize karışmasını istemiyoruz diyerek başladı  ” Eğer bir insanda hüner varsa, söylediği sözlerin arkasında duracaksa ne kadar işbirliği yapabilirizin üzerinde durmamız lazım. Yani şeytanın tutuşturduğu ateşe odun atmayacağız. Her yerde şunu gördük STK’lar olarak güçlü olmazsanız her zaman yok olmaya mahkumsunuz. Güçlü olmak içinde birliktelik şarttır.

“Herkes Hakkını ve Haddini bilecek.”

Kimler bizimle ne kadar uğraşırsa uğraşsın biz işimize bakacağız. Vakıfta hiç bir  eseri, hiç bir hizmeti, yardımı olmayanıların tahkim de bulunması yönlendirme yapma hakkı yoktur. Ben bunlara  şaşıyorum, gülüyor ve acıyorum. Herkes Hakkını ve Haddini bilecek. Hiç kimse veya kuruluş Adıyamanlılar Vakfı üzerinden kendisine pay çıkarmasın. Bu vakıf özverili çalışmalarınızın, sevginizin eseridir. Bu nedenle bu kadar emeği yok sayanlara, haksız eleştirenlere  asla müsade etmeyiz.

“Kendi İşine Bak Sen Sanane”

Şu vakıfta şöyle olmuş falan federasyon şunu yapmış yapar kardeşim  Sanane  sanane  o federasyonu kuranlar bilir yapacağını, sanane? kendi işine bak sen. Vakıf dernekleri nasıl biraraya getirir diye uğraşır.”diyerek sözlerini bitirdi 

 Boğatekin,”Eleştiri yapmayın yazmıyınmı diyorsunuz”

Gerger fırat gazetesi sahibi Hacı Boğatekin Ömer özkartala açıklamalarınız devlet makamı düzeyinde çok sert oldu ki videoyu izlerken farkına vardım bize itham eder gibi yönlendirme yapıyorlar demesi  zoruma gitti bizim kimseyi yönlendirme gibi işimiz olamaz yalnızca gazetecliğimizi yapıyoruz demeçi kayıt altında ,yazılı  ve imzalı  mail atılmış olarak saklıyoruz, herkes belirli bir makamda ve mevkide kimse çocuk değilki yönlendirelim neyse  eğer kasıt varsa  bizimde söyleyeceklerimiz olur yoksa açıklama bekliyoruz neyse Boğatekinin  eleştirmeyin yazmayınmı demekmi  istiyorsunuz demesi üzerine,  Özkartalın,ben sizin dinsiz imansızsınız neden böyle gazetecilik yapıyorsun söylemiyorsam sizde benim nasıl vakıf   başkanısın demene gerek yok dedi.

Mahmut yılmaz’ın kongreden önce Adaylığını açıklarken kongrede olmaması  geçici kurul da başkan yardımcısı seçilirken delege bile olmadığından  yani Karadut derneğinin delege olarak Adıfed’e sunmamasından kongreye katılmadı,

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top