Bağcılar

Oy Rekortmeni İlçeler Adıyamanlılar Vakfı’nda Buluştu

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçilmiş cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla oyu vererek, en yüksek oy oranına ulaşan Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile Rize’nin Güneysu ilçesi İstanbul Bağcılar’da bulunan Adıyamanlılar Vakfında buluştu.

Oy Rekortmeni İlçeler Adıyamanlılar Vakfı’nda Buluştu

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçilmiş cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla oyu vererek, en yüksek oy oranına ulaşan Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile Rize’nin Güneysu ilçesi İstanbul Bağcılar’da bulunan Adıyamanlılar Vakfında buluştu.

.
Türkiye’de ilk kez vatandaşların oy kullanarak seçtiği cumhurbaşkanı seçiminde kırılması zor oy oranına ulaşan Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile seçilmiş cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesi İstanbul’da buluştu. Bağcılar’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen kutlama programına, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AKParti Teşkilatlanma Başkan yardımcısı Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Rize Dernekler Federasyonu( Ri-Def) Genel Başkanı Celal Erdoğan, Güneysu Derneği Başkanı Metin Terzi, Rize Araştırmalar Vakfı Başkanı Ömer Erdoğan, Adıyamanlı Belediye Meclis üyelerinden Ramazan Aksoy, Cuma Durak, Osman Yaşar, Ahmet Melik, Sincik Gönüllüleri Dernek Başkanı Yusuf Polat, Sincikliler derneği Başkanı Hamit Peker, Mega Center yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılıç, Taşkale Dernek Başkanı Süleyman Alpaydın, Çiğköfteciler Derneğinden Sait Aybak, Hasan Yaşar ,Orhan Güzelaydın, Ömer Turan STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program öncelikle sincikli vatanadaşların görüşleriş alınarak başlandı ardından Sincik derneği Başkanı ,sincik gönüllüleri derneği başkanı Yusuf Polat ve yönetiminden  Cemil Keskin, Taşkale Dernek Başkanı Süleyman Alpaydın, Sincik Söğütlübahçe derneği başkanı Ekrem Akarslan ,Düdan  köyü dernek i Başkanı Hasan Yaşar,Çiğder Başkan vekili Orhan Güzelaydın ve yönetiminden  Ömer Turan Sultangazi Belediye meclis Üyesi Osman Yaşar  birer selamlama konuşması yaparak aynı zaman da sevincini rekor oyun nasıl olduğuna dair fikirlerini beyan ettiler.

Özkartal Türkiyenin yeni dönüm noktası

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal:, “Türkiye’nin yeni bir dönüm noktası olduğu gibi Cumhuriyet döneminde Cumhur’un ilk kez Başkanını seçtiği bir seçim heyecanını yaşadık. Sincik halkı dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dik duruşunun nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Bu önemli kaynaşma ve dayanışma toplantısına katılarak bizleri şereflendiren herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Celal Erdoğan: 10 Ağustos Yeni Türkiye’nin Kuruluşu Demektir
Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Celal Erdoğan da kardeşlik vurgusundan bahsederek, Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi olan Güneysululardan daha fazla oy vererek sahip çıkan Sincik halkına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Erdoğan, Bundan böyle Sinciklilerin sorunlarını kendi sorunlarımız gibi bileceğiz. Onları her fırsatta kardeş ilçe Güneysu da ağırlamaktan her zaman gurur duyarız. Duyarlılığından dolayı bütün Sincik’li gönül dostlarımıza buradan selamlarımızı ve saygılarımızı gönderiyorum” diyerek bütün katılımcılara teşekkür etti.
Ömer Erdoğan: Bu Dostluğumuzu Kız Alıp Vererek Pekiştireceğiz

Rize Araştırmalar Vakfı Başkanı Ömer Erdoğan ise, Adıyaman’ın şirin ilçesi olan Sincik ilçesiyle kardeş ilçe olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Erdoğan, Sincik ilçemiz ile sadece bu tür toplantılarda bir araya gelmeyeceğiz. Gelecekte Güneysu ilçe merkezinde Sincik çiğ köfte gününü kutlayacağız. Sincik merkezinde ise Güneysu’nun meşhur lahana ve sarma gününü kutlayacağız. Doğusuyla, kuzeyiyle, Karadenizi’yle ve Ege’siyle hepimiz kardeşiz. Bu kardeşliğimizi ve dostluğumuzu devam ettirmenin en önemli yolu ise birbirimize kız vererek bunu pekiştirmektir” dedi.

Mahmut Göksu: Sincik İlçemizle Ne kadar Gurur Duysak Azdır

AK Parti Teşkilat Başkan Vekili Mahmut Göksu ise Ankara’dan, bu toplantının yapılmasından haberi olan yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan selam getirdiğini söyledi. Göksu, “Çiğ köftesiyle dünyaya ismini nam salan Sincik ilçemiz, bu kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği rekor destekle kendini dünyaya tanıttırmayı başardı Yiğitliyle, misafirperverliliğiyle ve dik duruşuyla kendi gelenek ve göreneklerine sahip çıkan Sincik ilçemiz ile ne kadar gurur duysak azdır” dedi.
Külünk; Sadece oy vermiş olmadınız
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sincik ve Güneysu’nun bir araya gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bir tarafı yağmurlu bir tarafı da güneşe doğmayan iki ilçenin birleşmesinden çok mutluyum. Sincik ve Güneysu’nun bir araya gelmesindeki faziletlerden bahsederken ne kadar içimize sıkıştırıldığımızı bir kez daha gördüm. Zannetmeyin ki siz sadece Sincik ve Güneysu için ya da Türkiye için 96 ve 93’ü verdiniz. 96 ve 93’ü vererek Somali’deki çocukların umutlarını yükselttiniz. Siz, 96 ve 93’ü Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin altına iradesi olarak koyarak Sincik’in unutturulmuşunu hatırlatmak, Güneysu’nun da bir hemşehrisine, bir evladına oy vermiş olmadınız” diye konuştu.
Göksu; Aynı duyguları paylaşıyoruz
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Sincik ve Güneysu’yun aynı duyguları paylaştığını kaydederek, “Güneysu coğrafyamız Karadeniz’inde, Sincik ise güneydoğuda. Her ne kadar bir birlerine uzak olsalar da aynı duyguları paylaşma konusunda bir şehrin iki mühendisi gibidir. Çünkü aynı duyguları paylaşıyorlar. Aynı şey ile heyecanlanıp aynı şey ile mutlu oluyorlar” dedi.

Özkartal ve Erdoğan’a Teşekkür Ettiler
Programda söz alan her iki ilçenin dernek başkanları ve işadamları bu anlamlı programı tertipleyen RİDEF (Rize dernekleri federasyonu) Genel Başkanı Celal Erdoğan ile Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal’a böyle bir tabloyu bir araya getirdikleri için ve böyle bir organizasyonu tertip ettikleri için mutlu olduklarını belirterek teşekkürlerini sundular.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top