Güncel

Osmanlı Turan Ocakları Kuruluyor

Osmanlı Turan Ocakları Kuruluyor

Osmanlı Ocaklarınndan ayrılan bir grup Mustafa Özdemir’in başkanlığında ve devlet büyüklerinin de  destekleri ile Osmanlı Turan Ocakları Derneği kuruluyor.

Osmanlı Turan Ocakları  Derneği. her türlü ayrımcılığa karşı Osmanlı Ahlakı,Hoşgörüsü ve Kültürünü geleceğe aktarmayı   hedef edinen Derneğin , devlet büyüklerinin desteği ile kurulduğu belirtildi. Derneğin   bir ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çeken, Kurucu Başkan Mustafa Özdemir, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Osmanlı Turan Ocaklarının amacının  Türkü , Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arab’ı aynı uğurda savaşan ve   asırlardan   beri bir arada yaşayan bir toplumu bölmeye çalışanlara karşı durmak olduğunu söyledi.

HER TÜRLÜ BÖLÜCÜLÜĞE KARŞIYIZ

Özdemir “ Bu birlik ve beraberliği bölmeye çalışmak bu millete ihanettir  , nankörlüktür. Bizim milliyetçiliğimizden Allah mülahazası, Peygamber manzumu mülahazasını Kur’an  mülahazasını çıkarıp atamayız.” Dedi. Dernek Başkanı  Özdemir  ,Kurulduğu ilk günden itibaren Osmanlı Turan Ocakları’nın ;  Osmanlı Ahlakını, kültürünü ve hoşgörüsünü gelecek nesillere miras bırakmak, kültürümüzün en önemli unsuru olan  edep ve adap kuralları çerçevesinde, geçmişiyle barışık bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıktıklarını  ifade etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top