Genel

Osman Yıldızhan Röportajı

FSM 1453 Çamaşırları Sahibi Osman Yıldızhan ile Röportajımızı Gerçekleştirdik Yıldızhan;Biz 28 Şubatta dahi Davamızdan Dönmedik Ancak Şimdi Millet Koltuk Sevdasına Davasını Satıyor…

 Sultangazi Saadet Partisi Meclis Üyesi Adayı Sayın Osman Yıldızhan Beyefendi ile Röportaj Yaptık Osman Yıldızhan FSM 1453 İç Çamaşır Giyim Şirketi Sahibi Öncelikle Kendilerini Tanıyalım.

 

Osman Yıldızhan Kimdir?

Yıldızhan : 1960 yılında Gerger’in Koşarlar (Drejan) köyünde 8 çocuklu bir ailenin dördüncü

çocuğu olarak dünyaya geldim. Babam Hasan efendi nerdeyse tüm yaşamını çiftçilikle sürdürdü zaman zaman maddi sıkıntılar yüzünden Adana, Mersin ve İstanbul gibi büyük şehirlerde çalışmaya giderdi. Çocukluğumuzda biz de kendisiyle Adana’daki pamuk tarlalarında çalışmış ve aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyorduk.

yıldızhan

Osman Yıldızhan Nerede İkamet Ediyor.

30 yıla yakın bir zamandan beri Sultangazi’de ikamet ediyorum.

 

Yıldızhan : İlk eğitimimi köyümüzün okulu olan Koşarlar ilkokulunda tamamladım ardından maddi sıkıntılar sebebiyle İstanbul’a gurbete çalışamaya geldim. Senenin belli aylarında İstanbul’da çalışırken geri kalan ayalarda ise babama ve aileme köy işlerinde yardımcı olmak için köyüme dönerdim.

 

Osman Yıldızhan Ne zaman Evlendi Kaç Çocuğu Vardır ?

 

Yıldızhan : 1977 yılında babamın dostu olan Hüseyin efendinin kızı Kudret hanımefendi ile evledim. Elhamdulilah bu evlilikten 6 tane evlat sahibi oldum. 1980 yılında 12 eylül ihtilali olmadan evvel askere gittim. Edirne Keşan’da tankçı olarak askeri vazifemi yerine getirdim.

 

İş Hayatına Nazaman Atıldınız ?

Yıldızhan : Askerden döndükten sonra ticaret hayatına atıldım. Ağırlıklı olarak tekstil sektörü üzerine yoğunlaştım. 1987 yılında ailemle birlikte tamamen İstanbula yerleştim.

Eminönü, Yeşildirek, Mahmutpaşa, Zeytinburnu ve Laleli’de tekstil ve deri sektöründe ticaretle meşgulduk. Hali hazırda halen Yeşildirek, Mahmutpaşa ve Laleli’de tekstil sektöründe faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

Siyasetle Nasıl Tanıştınız ?

Yıldızhan : Siyasetle ilk tanışmam 1990 yılında Refah Partisi ile oldu. O yıllarda Refah Partisinin Gaziosmapaşa teşkilatının farklı kademelerinde görev aldım. Refah Partiisnin doksanlı yıllardaki müthiş heyecan ve yükselişine şahitlik etmekle beraber o çalışmalara bir nebze de olsa katkı sağlamanın onurunu yaşadım. Ardından zorlu süreç 28 Şubat postmodern darbesinin acı yüzüyle tanıştık. Ve akabinden herkesin malumu Rafah Partimiz kapatılıp Erbakan Hocamız siyasi yasaklı oldu.

Evet Çok iyi Hatırlıyoruz O günleri Siz neyaptınız?

 

Yıldızhan : Elhamdurillah Rabbim Ayağımızı Sabit Kıldı ve Davamıza Sahip çıkardı 1998 yılında Fazilet Partisinin kurulmasıyla yeniden görevlerimize devam edip yine Fazilet Partisinin Gaziosmapaşa teşkilatının farklı kademelerinde görev aldık. Aynı şekilde yeniş parttimizde de mücadelemizi sürdürdük. Daha önceden olduğu gibi Fazilet Partimiz de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı. Fakat Erbakan Hocamızın dediği gibi ‘Atımızı alan yolumuzu da almadı ya’ diyerek Mili Görüş hareketinin beşinci partisi olan Saadet Partisinin Gaziosmanpaşa ve Sultangazi teşkilarının farklı birimlerinde çalışmamıza devam ettik ve ediyoruz.

Siyasetin Dışında Sizi Birçok Stk lardan Tanıyoruz Ama Okuyucularımız İçin Sizden Dinleyebilirmiyiz?

Yıldızhan : Uzun yılardan beri çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik, başkanlık ve kurucu üye görevlerinde bulunduk. Halen iş dünyası tarafından yakınen bilinen ASKON, TİGSAD, LASİAD ve Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneğinde üye olmakla beraber Adıyaman, Gerger ve Koşarlar köyü dernek ve vakıflarında da çeşitli görevler üstlenmekteyim.

Osman bey çok teşekkür ederiz bizi kabul ettiğiniz için.

Yıldızhan : Asıl ben teşekkür ederim beni konuk ettiğiniz için Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top