Güncel

Osman Yaşar’dan Sultangazi Gençliğine Girişimcilik Semineri

Osman Yaşar’dan Sultangazi Gençliğine Girişimcilik Semineri.  Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi, Sultangazi Belediye Meclis Salonunda Girişimcilik Semineri düzenledi. Seminere konuşmacı olarak OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi olan Osman Yaşar katıldı.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinin Düdan köyünde doğdum, ilkokulu köyümün okulunda okuduktan sonra İstanbul’a çalışmak için geldim” diyerek sözlerine başlayan OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, Gençlere Girişimci olmalarını ve başarının sırrının “Azimle hiç pes etmeden çalışmak” olduğunu söyledi.

“1993 Yılında el arabasında çiğköfte satmaya başlamadan önce iki seçeneği” olduğunu söyleyen Yaşar, “ya bir yerde işe girerek sabit bir asgari ücrete çalışmak ya da riske girerek bu sektöre girmek. Ben riske girerek bu sektöre girdim. İlk başlarda Beyazıt’ta el arabasıyla başladığım çiğköfte satışına, Sultangazi 50. Yıl mahallesinde devam ettim ve burada ilk dükkanımızı açtık. Ardından şubeleşme ile şu anda 600 küsür şubeye ulaştık.” dedi

 “TÜRKİYE’DE AİLE ŞİRKETİ SAYISI 20’Yİ GEÇMEZ”

Türkiye’de ki Aile şirketlerine değinen Osman Yaşar “Türkiye genelinde şöyle bir bakarsanız aile  şirketi sayısı 20’yi geçmez. biz bunlardan birisiyiz. Aile şirketi kurup istikrarlı bir şekilde yönetmek gerçekten çok zor. Kurulan şirketler 3-5 yıl içinde dağılmakta. ama biz ne kadar zorlukla karşılaşsak bile bu yoldan vazgeçmeyerek bulgurumuzu ve çiğköftemizi dünyanın her yanına ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI”

konuşması sırasında kendisine ailesinin çok destek olduğunu söyleyen Yaşar, özellikle annesinin hala kardeşleriyle beraber başlarında yer aldığını söylerken duygusal anlar yaşadı.

Sultangazi Gençlik Meclisi Mustafa Yiğit‘i ve Yönetim Kurulunu çalışmalarından dolayı tebrik eden Osman Yaşar, “Mustafa kardeşim bugün bu işi severek ve inanarak yapıyor olmasaydı burda olmayabilirdik. Gençlik Meclisi adına kendisini çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

 

Seminer Soru – Cevap kısmının ardından son buldu.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top