İstanbul'daki Adıyamanlılar

Önder, size verdiğimiz her sözü tuttuk

Önder, size verdiğimiz her sözü tuttuk

Kahtalılar Derneği’nin Nota2 Düğün Salonun’da düzenlediği toplantının konukları HDP İstanbul  milletvekilleri oldu. Toplantıda birer selamlama konuşması yapan adaylar bu seçimlerin önemine değinerek, destek istediler.

sırrı süreyya önder kahtalılar ile buluşmasıDSC_1610

Nota 2 Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya HDP milletvekili adayları Sırrı Süreyya Önder, Saime Oğuzhan Erkan Metin……..   ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Kahtalılar Derneği Başkanı Av. Ali Başli, toplantılarına katılarak onurlandıran misafirlerine teşekkür etti. Dernek hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Başli, Kahtalıların İstanbul’a gelip yerleşme nedenlernden bahsederek kültürlerin yaşatmak zorunda olduklarını söyledi.

Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan HDP milletvekili adayları bu güzel ortamda olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

sırrı süreyya önder kahtalılar ile buluşmasıDSC_1621

HDP İstanbul milletvekili ve 7 Haziran 2015 milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belrterek desteklerinden dolayı teşekkür etti. 4 Yıl önce bu bölgeden milletvekili seçiliğini, 4 yıl önce tek aday üzerinden yapılan çalışmaların bu seçimde 21 adayla yapıldığını belirteerek büyük yol kat ettiklerini söyledi. Önder, ‘Elele verdiğimizde yapamayacağımız hiç bir şey olamayacağını 7 cihana gösterdik. Size geçen seçimlerde yol, istihdam gibi soyler veremedik. Çünkü her bölgeden 1 adayımız vardı. Ama size savaşı bitireceğimizin sözünü vermiştik. Özgür, eşit, adil bir ülkeye giden yolu açacağımızın sözün verdik. Bunu en çok zikreden adaylarınızdan birisiydim. 2 Yıllık bir mücadeleden sonra barış ve çözüm noktasına geldik. Bunun mimarlarıda sizsiniz. Biz bu uğurda emek verdik ama bütün bunlar sizin sayenizde gerçekleşti’ diyerek hükümetin bu konuda tutarsız ve ciddiyetsiz olduğunu söyledi.

Ama biz bu barışı bütün halkların kalbine yerleştiridik, bu barışı onlara rağmen gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz ki söz verirsek yaparız. Bu da bizim sözümüzdür.

Şimdi Cumhurbaşkanına ve başbakana bir şey söylemek istiyorum. Gökten düşenin parçası bulunur ama gönülden düşenin parçası bulunmaz. Bu halk sizi gönlünden düşürdü. Bir dahada bu halkın sevgisini, ilgisini zor görürsünüz.

Adıyaman’a gittim vallahi korktum. Dedim ki Başbakan bunu görürse, Cumhurbaşkanı bunu görürsse Adıyaman’a ceza keser olan garibana olur diye korktum.  Adıyaman mitinginde yöresel deyimimizle şan veriyordu.  İktidar zannediyorum ki en büyük tokatı Adıyaman’dan yiyecek. 40 Yıldır açmadığınız yolu açmakla bu akibeti geciktiremezsiniz. Şimdiden geçmiş olsun.

Geçmiş yıllarda bazı şehirlerde parmakla sayılacak kadar insanımıza hitap edebiliyorduk, am bu gün itibariyle her şehirde onbinlerce insanımız mitinglerimize katılıyor. Bu başarı sizlerin.,Silere kimsenin önünde eğilmeyeceğimizi, sizin onurunuzu haysiyetinizi ayaklar altına almayacağımız söylemiştik. Ve sözümzü tuttuk.

Eskiden televizyonlarada hiç adımız zikredilmezdi. Şimdi ise siyaset programları bizle başlıyor bizimle bitiyor. Mitinglerde diğer partiler hep bizi hedef alıyor. Bu ne kadar güçlendiğimizn belirtisidir.

Size  başkanımızın selamını getirdim. Hemşerilerimle buluşacağımı söylediğimde sizler canı gönülden selam söyledi. Dün gece bir yerde saz çalmış, bu da birilerinin zoruna gitti. Onlar para çaldıkları için bizde de bunu bekliyorlar. Bir yerde herkes hırsızsa çalmak ayıp olmaktan çıkar. Ama dürüst insanların olduğu yerde hiç bir zaman hırsızlar itibar göremezler. Az kaldı çalın çırpın. Ama şunu bilinki çaldıklarınızı 10 gün sonra burnunuzdan fitil fitil getireceğiz.

Biz bu topraklarda  ömür boyu barış türküleri söyleyeceğiz, saz çalacak umut türküleri söyleyeceğiz. Biz halkların kendi dillerinde türkülerini söyleyeceğiz. Kendi dinlerinde ibadet etmelerini sağlayacağız.

Bu iktidar 12 yıl önce açılan bir parantezdi, 9 gün sonra kapatacağız’ diyerek hemşerilerinden destek istedi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top