Eğitim

Okulların Açılması Erteleniyor mu?

Okulların Açılması Erteleniyor mu?

Kamuoyunda merakla beklenen okulların açılış tarihi ile ilgili Kültür ve Turzm Bakanı Ömer Çelik açıklamada bulundu. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı ne zaman başlayacak?

14 Eylül 2015 tarihinde açılması beklenen okulların 23 Eylül 2015 tarihinde Kurban Bayramı’nın başlayacak olması nedeniyle turizmciler okulların bayram sonrası açılması talebinde bulundu. Okullar açıldıktan bir hafta sonra araya bayram tatilinin girecek olması üzerine Bakanlık harekete geçti.
Konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na götüren Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm sektöründen gelen okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması talebini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini belirtti.
Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Turizm camiasından bize iletilen, okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli Eğitim Bakanımız ile görüştük” ifadesini kullandı.
Milli Eğitim Bakanlığınca bir çalışma yapıldığını belirten Çelik, konunun daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulacağını kaydetti.
kaynak: trthaber.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top