Güncel

Okul Aile Birliginden Konferans Salonu

Okul Aile Birliginden Konferans Salonu

Sultangazi  İlkögretim Okulu Okul Aile Birliginin girişimleri sonucunda yaptırılan konferans salonu törenle hizmete açıldı.

Sultangazi İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğinin girişimleri sonucu yaptırılan konferans salonunun açılışı ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Başkan Yardımcısı Rana Danışman,Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi Halk Eğitim Müdürü Hidayet  Aydın, Sultangazi İlköğretim Müdürü Kamer Güç,  Sultangazi Esentepe Mahallesi Muhtarı Haydar Polat, 75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Kızılay, Sultangazi  İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Kıyasettin Aydın üğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda açılış konuşmasını Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, ilçede eğitimle ilgili yapılan yatırımlara değindi. Zorunlu eğitimin olmazsa olmaz olduğunu belirten Demir, sosyal faaliyetlerede önem verdiklerini söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçe belediyesi kurulduğu günden bu yana ilk hedefleri arasında eğitim olduğunu, bu konuda 60-80 arasında olan sınıf mevcutlarının yapılan yatırımlar sayesinde 40’lara indirildiğini ve süren okul inşaatlarının bitmesiyle bu rakamın 30’lu seviyelere düşeceğini belirtti.

Devletin yaptığı yatırımlar yanında vatandaşların katkılarının da küçümsenemeyecek boyutta olduğunu belirten Altunay,  ‘Artık bugüne kadar yapılanları bir tarafa bırakıp neler yapabilirize yönümüzü çevirmemiz gerekir. İlçemize bir yüksek okul kazandırmak için arsamızı ayarladık ve gerekli oluru aldık. Yapılacak Sağlık Meslek Lisesinin yanına Sağlık Meslek Yüksek okulu yapılacak.

Şimdide İstanbul Üniversitesiyle görüşmeler yapıyoruz ve bir fakülteyi ilçemize kazandırmayı arzuluyoruz’ diyen Altunay, okul yapmak için gerekli arsaların kamulaştırılması gerektiğini ve toprağa yapılan yatırımların fazla  sürecin uzun olduğunu ifade etti. Yapılan projelerden bahseden Altunay, bu güzel salonu hizmete açan okul aile birliğin tebrik etti.

Konuşmaların ardından yapılan salon hizmete açıldı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top