Sultangazi

Nevzat Çiçek AKYAD’ta Konferans verdi

 Nevzat Çiçek AKYAD’ta Konferans verdi 

Gazeteci yazar ve program yapımcısı Nevzat Çiçek  Adıyaman Kültürünü yaşatma Derneği (Akyad) ve Beyaz Hareket Derneğinin ortak düzenlediği İslama Karşı İslam Konulu konferans verdi .nevzat çiçek akyad'ta DSC_7439

Türkiyenin en ünlü yazarlar arasında yerini alan Araştırmacı gazeteci yazar Nevzat Çiçek AKYAD’a konuk oldu .

nevzat çiçek akyad'ta DSC_7472

 

Sunuculuğunu  Adıyaman Sincik Yusufhanlar Dernek Başkanı Mehmet Karakuş’un  yaptığı program . AKYAD Dernek Başkanı Osman Fırat kısa bir selamlama konuşması ile başladı .

İslama karşı islam  konulu araştırması ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan Çiçek, ayrıca Türkiye’nin gündemini oluşturan  genel seçimler ve  Ermeni ve Kürt meselesi üzerine  görüşlerini bildirdi.katılımcıların sorularını yanıtladı

yaklaşık 2 saat süren Nevzat Çiçek dikkatle ve heyacanla dinlelenen konuşmanın özet   videosunu yayınladık

NEVZAT ÇİÇEK KİMDİR

1977 Yılında Adıyaman-Gerger’de doğan Nevzat Çiçek, ilkokulu Adıyaman Gerger’de, ortaokul ve liseyi ise İstanbul Bahçelievler’de bitirdi. Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Üniversite Sosyoloji bölümünü yarıda bırakan Çiçek, kamu yönetimi ve konservatuar eğitimlerini de yarıda bırakarak, beş yıla yakın aile şirketinde çalıştı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin kurulması ile İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri’nde okumaya başlayan ve buradan mezun olan Çiçek, okuduğu dönemde üniversitenin televizyon ve radyosunun kurulmasında görev aldı.

Çiçek, Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda “En iyi röportaj” dalında aldığı Türkiye ikinciliği ile Kanal D Ana Haber’de stajını tamamladı. Üniversite ikinci sınıfta aktif gazeteciliğe Nokta Dergisi’nde başlayan Çiçek, dergide ekip arkadaşları ile birlikte hazırladığı 12 Eylül dosyası nedeniyle derginin kapatılması üzerine gazetecilik yaşantısına Bugün Gazetesi İstihbarat Servisi’nde devam etti.

Nevzat Çiçek Bugün Gazetesi’nde çalışırken Nokta Dergisi’nin Alper Görmüş’ün Genel Yayın Yönetmenliği’nde tekrar faaliyete geçmesi üzerine dergiye geri döndü. Nokta Dergisi’nin hazırladığı “Darbe Günlükleri” haberinin devam haberi olan ve Nevzat Çiçek imzası ile yayınlanan “Günümüzdeki sivil eylemler ne kadar sivil?” haberi nedeniyle derginin kapatılması üzerine Çiçek, “Kürtlerde sivilleşme ve din” olgusunu incelemek üzere Doğu ve Güneydoğu’da alan araştırmasında bulundu.

Taraf Gazetesi’nin kuruluşunda yer alan Çiçek, uzman muhabir olarak başladığı gazetenin Yurt Haberler Müdürlüğü görevinde bulundu. Taraf Gazetesi’nden Sabah Gazetesi Özel Haber Servisi’ne transfer olan Çiçek, daha sonra Özgün Duruş Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

Suriye, Kazakistan, Irak, İran, Pakistan, Keşmir, Bangladeş, Sudan, Moro,Patani, Küba, Tunus, Somali,Kenya, Patani, Mısır başta olmak üzere bir çok yardım organizasyonlarında görev aldı ve raporlar hazırladı. Gittiği coğrafyalarda İslami Cemaatler ve Medreseler üzerinde alan araştırmalarında bulunan Çiçek, özellikle Kürt meselesi,yakın tarih, İslam dünyası haber ve yorumlarıyla ses getirdi

Puşi ve Sarık, İtirafçı, Gerçek Cellat Kim, “Kod adı düğün: Dağlıca” ve Sivas Kampı isimlerinde beş kitabı yayımlanan Çiçek,  birçok kuruma danışmanlık hizmetlerinde bulundu.

Kurduğu Lagin Yayınları ile yayın hayatına devam eden Çiçek, Kürt sorunu ve İslami Cemaatler noktasında yurt içi ve yurt dışında birçok kongreye katıldı ve konferanslar verdi. Halen aktif olarak gazetecilik yaşantısına devam eden Çiçek, aynı zamanda medya sekötürü başta olmak üzere farklı disiplinlerde iletişim danışmanlığı görevini de sürdürüyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top