İstanbul'daki Adıyamanlılar

Narinceliler Piknik Şöleninde Bir Araya Geldiler

Narinceliler Piknik Şöleninde Bir Araya Geldiler

Adıyaman ili Kahta ilçesi Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği geleneksel piknik şöleninin bu yıl ki adresi de Kayabaşı Şamlar Tabiat Parkı Piknik alanı oldu. Narincelilerin büyük ilgi gösterdiği piknik şöleninde alanı sabahın erken saatlerinde dolduran Narinceliler hemşehrileriyle güzel bir gün geçirmenin hazzını yaşadılar.

İstanbul’da yaşayan Narincelileri bir araya getiren geleneksel piknik şöleni her geçen yıl daha kalabalık bir katılımla gerçekleştiriliyor.

Kayaşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknik şölenine sabahın erken saatlerinde gelerek kahvaltılarını açık havada hemşehrileriyle birlikte yapan Narinceliler, dernek yönetiminin organize ettiği etkinliklere katılarak uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gün geçirdiler.

Radyo programcısı Yasin Şahin’in sunumunu yaptığı programda bir selamlama konuşması yapan Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan, hemşehrileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Derneğin faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Uçan, bu güzel ortamı katılımlarıyla güzelleştiren katılımcılara ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Program Azer Aktaş, Ali Baran, Mustafa Korkmaz, Zelal Yıldırım, Saadet Alan ve Aziz Seven’in seslendirdiği türküler ile bir şölen havasında devam etti. Türküler eşliğinde uzun süre halaylar çeken katılımcılar, hemen her yaş grubunun katıldığı yarışmalarla renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışmalarda derece alanlara verilen hediyeler en çok çocukları heyecanlandırdı. Yarışmalar katılarak hediyelerden kazanmak için mücadele eden çocukların coşkuları görülmeye değerdi.

Uzun süre birbirlerini göremeyen Narinceliler sohbet ederek hasret giderdiler.

Program sponsorlara takdim edilen plaketlerin ardından sanatçıların akşam saatlerine kadar süren sahneleri ile sona erdi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top