İstanbul'daki Adıyamanlılar

Narinceliler İftarda Buluştu

Narinceliler İftarda Buluştu

Merkezi Gaziosmanpaşa’da bulunan Adıyaman ili Kahta ilçesi Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, 4. Geleneksel iftar programını Sultangazi Akşemsettin Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Programa yoğun ilgi gösteren Nariceller,  Ramazan ayının menevi havasını hemşerileriyle birlikte yaşamanın hazzını tattılar.

Narinceliler İftarda Buluştu 2015 DSC_7557

Sunuculuğunu Başkan yardımcısı Ahmet Kaya’nın yaptığı Akşemsettin Camii  Konferans Salonu’nda düzenlenen iftar programına Narinceller ve davetliler yoğun ilgi gösterdiler. Salonu dolduran katılımcılar Ramazan ayının güzelliğini hemşerileriyle birlikte yaşamanın hazzını tattılar. İftar programına  Sultangazi Akparti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak Adıyamanlı STK temsilcileri ve çok sayıda Narinceli katıldı.

Narinceliler İftarda Buluştu 2015 DSC_7443

Programda bir selamlama konuşması yapan Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan, Geleneksel 4. İftar Programını gerçekleştirdiklerini belirterek katılımcılara hoş geldiniz dedi. Ramazan ayının meneviyatından bahseden Uçan, yardımlaşma, paylaşma duygularının doruğa ulaştığı bu ayda tutulan oruç, yapılan ibadetlerin, hayırların kabulünü ve  İslam coğrafyasında akan kanın dinmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz etti. Bu iftar programını köylülerinin katkılarıyla düzenlediklerini belirten Uçan, Allah yaptığınız hayırları kabul etsin dedi.

Narinceliler İftarda Buluştu 2015 DSC_7465

Narince Muhtarı Migtad Erdoğan, bu güzel günde hemşerileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yoğun katılımın hemşehrilerinin birlik ve beraberliğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Narinceliler İftarda Buluştu 2015 DSC_7472

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, katılımcıları selamlayarak ‘Rabbim bu ayda tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetlerimiz kabu etsin’ dedi. Bu yılki iftar programına katılımın yoğunluğundan bahseden Yücel, bu güzel ortamı oluşturan katılımcılara ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Narinceliler İftarda Buluştu 2015 DSC_7489

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, iftar sonrasında yapılan dualarla sona erdi.

 

HABERİN VİDEOSU PAZARTESİ YAYINDA OLACAK 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top