Sultangazi

‘MÜSLÜMANLARIN İKİ KIBLESİNDEN BİRİ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da düzenlenen Latin Amerika Müslüman Dini Liderler Zirvesi’nde konuştu.

Konuşmasında Suriye ve Irak’taki iç karışıklığa da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD’e karşı hava operasyonuyla sonuç alınamayacağını bir kez daha yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni yeni kara harekatı gündemde, görünen köy kılavuz istemez” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bize düşen son nefesimize kadar Hakk’ı anlatmaktır, insanları Hakk’a davet etmektir.”

“Sahip olduğumuz ulusal ve uluslararası kuruluşlarla da var olduğumuz her ülkede barışın, dostluğun, kardeşliğin, dayanışmanın temellerini atıyoruz. TİKA gibi, Kızılay gibi, AFAD, Yunus Emre Enstitüleri, TRT, Anadolu Ajansı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi kuruluşlarımızla mazlumlara, yoksullara, dost ve kardeşlerimize ulaşmanın mücadelesini veriyoruz.”

‘Birleşmiş Milletler reforme edilmeli. Barışa hizmet etmiyor.”

‘MÜSLÜMAN OLUNCA HUKUK ORTADAN KALKIYOR’
“Halep’i neden konuşmuyoruz da Kobani konuşuluyor. Mesele başka, dert başka. Üst akıl başka hesapların içinde. Bunun üzerinde durmamız gerekiyor. Sinsice planlar yapılıyor. Bu planların üzerinde durmamız gerekiyor. Kobani için dünyayı ayağa kaldıranların Halep için zerre kadar kaygı duymadıklarını görüyoruz. Söz konusu Müslüman olunca hukuk ortadan kalkıyor, demokrasi ortadan kalkıyor, evrensel değerler, Avrupa değerleri, Batılı değerler, insani, vicdani değerler ortadan kalkıyor.”

“Barışın dinini, İslam’ı, kendi kirli terör örgütlerine cinayet şebekelerine isim olarak verenlerin, İslam’ın hizmetinde olduklarını, Kur’an ve Sünnetin yolunda olduklarını kim söyleyebilir. Başka ülkelerin ve odakların çıkarları adına vatanlarına ve Müslümanlara ihanet edenlerin, İslam’a hürmet içinde olduklarını, hizmet gönüllüsü olduklarını kim iddia edebilir.”

‘MÜSLÜMANLARIN İKİ KIBLESİNDEN BİRİ’
“Şu anda Mescid-i Aksa’nın durumu… Onların mabedlerine karşı bizim ülkelerimizde böyle bir şey yapılsa dünya ne yapar. Bir ses var mı? Kiliselere karşı böyle birşey yapılsa dünya ne yapar? Ama bakın biz bunların hiçbirine asla müsaade etmeyiz. Niye çünkü bizim dinimizde böyle bir saldırıya, böyle bir yakıp yıkmaya yer yoktur da onun için. Mescid-i Aksa, Filistinlilerin değil. Tüm dünya Müslümanlarının iki kıblesinden bir tanesidir. Dolayısıyla hepimize düşen bir görev var, sorumluluk var. Ama bakın hiç dünyanın sesi çıkmıyor.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top