Güncel

Muhtarlar Arasında Tanıdık Biri Murat Hakverdi

Muhtarlar Arasında Tanıdık Biri Murat Hakverdi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 ilimizden 406 muhtar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi. Toplantıya Fatih Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şehsuvarbey Mahallesi Muhtarı Adıyamanlı Murat Hahverdi’de katıldı.

 Yaptığı konuşmasına muhtarları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin evine Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na hoş geldiniz” dedi.

 2015-01-27-muhtar-13

“MUHTARLARIMIZ, DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİ DENİLEBİLECEK BİR ÖZE SAHİPLİK YAPIYORLAR”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelde başladığına inandığını, ifade ettiğini ve bunun gereğini yerine getirmenin mücadelesini verdiğini vurgulayarak, “Demokrasi önce ailede başlar, önce köyde, mahallede başlar. Evde, köyde, mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse, ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir. Esasen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapıyorlar. Muhtarlıklarımız sadece en küçük idari birim olma vasfını taşımakla kalmıyorlar, aslında demokrasinin nüvesini teşkil ediyorlar” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi mücadelesi boyunca bu anlayışı muhafaza ettiklerini, tepeden inmeci, baskıcı, dayatmacı bir idare anlayışının her zaman karşısında durduklarını, çekirdekten kabuğa, mikrodan makroya, fertten cemiyete dağılan bir idari anlayışı en güçlü şekilde savunduklarını söyledi.

 “TÜRKİYE’NİN HER KONUDA MUHTARLARA İHTİYACI VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin her konuda, her meselede muhtarlara ihtiyacı olduğunu, ekonominin büyümesinde, uluslararası politikaların şekillenmesinde, huzurun, güvenliğin daha da artmasında, demokrasinin standartlarının daha da yükselmesinde muhtarların gayretine ihtiyacı bulunduğunu aktararak, “Milletimizin tercihiyle iş başına gelmiş muhtarlarımız olarak, Türkiye’nin sorunlarının çözümünde her birinizin inisiyatif alması, öncülük yapması, milletimize rehberlik etmesi hem son derece önemlidir, hem de son derece değerlidir” diye konuştu.

 Muhtarlarla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi, İçişleri Bakanlığı sistemi kurdu. Sorunların kısa sürede iletilebilmesi için “e-muhtar” sistemi hayata geçirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gruplar halinde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırladığı muhtarların talepleri hayata geçiyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı, sayıları 50 bini geçen muhtarlar için “jet” hat kurdu. Muhtarlıklar Daire Başkanlığı oluşturma kararı alan Bakanlık, tüm muhtarlara özel e-posta adresi tahsis etti. Muhtarlar, talepleri buradan Ankara’ya yazacak, merkez de bunları ilgili valilik ve belediyelere yönlendirilecek. Genelgeye göre sistem şöyle işleyecek:

GÖNDER MAİLİ, BUL ÇÖZÜMÜ 

Sisteme göre İçişleri Bakanlığı tarafından “www.muhtar.gov.tr” uzantılı bir internet sitesi kuruldu. Her muhtara da bir “mail” adresi verildi. Muhtarlar bu internet sitesi üzerinden taleplerini iletecek. Talepler, sistem üzerinden ilgili valiliğe, il veya ilçe belediyesine yönlendirilecek.

15 günde cevaplanacak

Valiliklerle, il ve ilçe belediyeleri bu talepleri en geç 15 gün içinde sistem üzerinden cevaplayacaklar. Sistemin yönetiminden bizzat valiler ve belediye başkanları sorumlu olacak. Vali tarafından görevlendirilen bir vali yardımcısı, büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanı tarafından görevlendirilen bir genel sekreter yardımcısı olacak. Sorumlu personel olarak sisteme tanıtılacak.

“BİRLİKTE BUGÜNÜN TÜRKİYE’SİNİ İNŞA ETTİK, İNŞALLAH GELECEĞE DE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Muhtarlara, “Birlikte bu mücadeleyi vereceğiz, birlikte bugünün Türkiye’sini inşa ettik, inşallah geleceğe de birlikte yürüyeceğiz” diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı, “Bir kez daha geldiğiniz, milletin evinde, milletin sofrasında ekmeğinizi-ekmeğimizi paylaştığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Vazife yaptığınız köy ve mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum. Her birinize işlerinizde kolaylıklar diliyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz diyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının  ardından muhtarlarla öğle yemeğinde de bir araya geldi

MUHTARLAR ARASINDA TANIDIK BİRİ

225299_1879139651614_6695572_n

Fatih ilçesi Muhtarlar Derneği Başkanı ve üç dönemdir Şehsuvarbey Mahallesi muhtarı olan özellikle Adıyamanlıların yakından tanıdığı çalışkan, dürüst, çevresinde sevilen bir isim Murat Hakverdi.

temasların ardından mesajı “Dünya lideri Cumhurreisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bulunduk, dünde bugünde yarında hep gönlümüzde büyük liderdir. Koca Reisimize Rabbim esirgesin hayırlı sağlıklı uzun ömür versin İnşallah “. dedi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top