Sultangazi

ESENTEPE’NİN SORUNLARI HAYDAR POLAT İLE ÇÖZÜLECEK

Muhtar Polat,Mahalleliyi İlçe Protokolü ile Görüştürdü

Programda konuşa Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat: “Düzenlemiş olduğumuz bu istişare toplantısında mahallemizin sorunlarını konuşacağız. Mahallemizde özellikle son dönemlerde yaşanan olaylara dair her türlü şiddete karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sayın Belediye başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve kaymakamımıza mahallemizin sorunlarına ilişkin her zaman yanımızda durdukları için teşekkür ediyorum. “dedi

“MAHALLEMİZ UYUŞTURUCU TEHDİDİ ALTINDA”

Haydar Polat:”Değerli arkadaşlar mahallemizin sorunları büyük. Toplumumuzun kanayan yarası uyuşturucu belası mahallemizi ciddi anlamda sarmış durumda.  Bu belanın acilen önü alınmalı. “

“GENÇ NÜFUSLU MAHALLEMİZDE LİSEYE İHTİYACIMIZ VAR”

Haydar Polat : “Esentepe’nin eğitim düzeyiyle ilgili birkaç noktaya değinmek istiyorum. Mahallemizde lise yok ve genç nüfuslu mahallemizin acilen liseye ihtiyacı var. Okulların uzak olmasından dolayı çocuklarımız zorluk yaşıyorlar ve çoğu zaman okumamayı tercih ediyorlar. Okula gitmeyen bu çocukların geleceği ciddi tehlike arz ediyor. Çünkü okula gitmeyen çocuklar sokak başlarında heba oluyorlar.”

“ULAŞIM SIKINTISI YAŞIYORUZ”

Haydar Polat: “Bizlerin birde ulaşım sorunu var. Muhtar olmadan öncede ulaşım sorununu belediye başkanımla paylaşmıştım. İş giriş çıkış saatleri ve okul saatlerinde çok ciddi yoğunluk oluyor ve mahallemizde Beşyüzevler, Karadeniz mahallesi istikametine maalesef ulaşım yok.”

“ESENTEPENİN SESİ BURADA”

Cahit Altunay: Esentepe’nin sesi burada. Sivil toplum kuruluşları burada, Eğitmen arkadaşlarımız burada, muhtarımızdan ahaliye yerel basınımıza kadar herkes burada. Bu fevkalade sevindirici bir durum. Dolayısıyla bir mahallenin hizmet ağını geliştirmek veya orada hizmeti çoğaltmak adına bir iş yapılacaksa en güzel alan burası.

“ESENTEPEYE HÜKÜMET KONAĞI BELEDİYE BİNASI VE HASTANE YAPIYORUZ”

Esentepe de 400 dönümlük alan üzerine, Hükümet Konağı, Belediye Binası ve en önemlisi de 400 yataklı hastane inşa ediyoruz. Sağlık bakanımız temel atma töreninde talimat vererek bu hastanenin 2015 yılında bitirilmesini söyledi. Çalışmalar böyle giderse Esentepe mahallemizin sınırları içerisinde 2015 yılında devlet hastanemiz açılmış olacak.

“ULAŞIM SORUNU DERHAL ÇÖZÜLECEK”

Ulaşımla ilgili Adem müdürüm ve muhtarımız Haydar Polat ile birlikte otobüs işletme müdürlüğe giderek sorunu yerinde anlatın sonra bizde gereken baskıyı yapalım ulaşım sorunumuzu derhal  çözelim.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DE HALKIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Kaymakam Ali Uslanmaz:” asayiş ile  uyuşturucu belası ile  çalışmalar devam ediyor. Emniyet güçlerimiz ile ciddiyetle üstünde duruyoruz. Fakat belirtmeliyim ki halkın desteğine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

Başkan Altunay’a toplantı sonrası değerlendirme yaparak  toplantının çok verimli geçtiğini diğer muhtarlarında örnek alması gerektiğini her mahallede bu  toplantıları  yapılabilineceğini dile getirdi. Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat’a böyle bir program düzenlediği halkla buluşmaya vesile olduğu için teşekkür etti.

Programa İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, Belediye Başkan Yardımcısı Aliş Başkaya Sultangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları, Av. Ali Başkaya, Z. Rana Danışman’ın yanı sıra Esenetepespor kulübü başkanı Fatih Acar, Mahalle sakinleri, STK Başkanları,  okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, İmamlar, İşadamları katıldı.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top