Siyaset

MHP Tuğrul Türkeş’i Resmen …

MHP Tuğrul Türkeş’i Resmen …

MHP Merkez Disiplin Kurulu, geçici hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Tuğrul Türkeş’in kesin ihracına karar verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu, Tuğrul Türkeş’in kesin ihracına karar verdi.

TÜRKEŞ SAVUNMA VERMEDİ

Parti yetkilileri, tebligatın yapılmasının ardından geçen 1 haftalık yasal süre içinde Türkeş’in savunmasını yazılı ya da sözlü olarak yapmadığını belirtti. Bunun üzerine bugün toplanan MHP Merkez Disiplin Kurulu’nun Türkeş’in kesin ihracına karar verdiği kaydedildi.

“PARTİMİ İKTİDAR YAPTIM” DEMİŞTİ

Seçim Hükümeti’nin Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün yaptığı basın toplantısında MHP’den gelen eleştirilere “Benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle benim partim MHP de iktidar olmuştur. Ben partimi iktidar yaptım” yanıtını vermesinin ardından dün akşam saatlerinde de MHP lideri Bahçeli’den’den zehir zemberek bir açıklama gelmişti.

BAHÇELİ’DEN ‘SERÇE’ GÖNDERMESİ

Bahçeli, Türkeş’in gidişi MHP’ye oy kaybettirir mi sorusuna da “Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?” demişti.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top