İstanbul'daki Adıyamanlılar

Metiner Saray’da Hemşehrileri ile sohurda buluştu

Metiner Saray’da Hemşehrileri ile sohurda buluştu

AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak’ın Saray Şark Sofrası’nda  organize ettiği Adıyamanlı STK temsilcileri ve işadamları katıldığı sahur programını misafiri AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner oldu.  AdıyamanlılarA  birlik beraberlik  mesajı verdi

Mehmet Metiner  (4)

AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak’ın  organze ettiği ve Adıyamanlı STK, işadamları ve kanaat önderlerinin davet edildiği sahur programının konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner oldu. Saray Şark Sofrası’nda organize edilen sahur programına AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Adıyamanlı STK temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Mehmet Metiner  (49)

Açılış konuşmasını yapan  Mehmet Kavak ,bu programımız  yalnızca muhabbet ve  birlikte olmak için düzenledik başka amacımız yok diyerek gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Mehmet Metiner  (50)

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, “Adıyamanlılar birlik berabelik ve kardeşliklerini her zaman göstermişlerdir. Bu masada oturanlar Sultangazinin kentleşmesine şehirleşmesine çok büyük katkı sunan insanlar. İlçemizin büyümesi, yaşanabilir bir ilçe olması için katkı sunan insanlar” diyen Civan  Adıyamanlı STK’ların sosyal hayata kattığı katkılardan bahsetti.  Ramazan’da yapılan ibadetlerin kabulü için dua eden Civan Tüm İslam aleminin yaklaşmakta olan Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

Mehmet Metiner  (51)

Bir hemşehrimizin şerefi bizim şerefimizdir.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Ramazan ayının manevi havasını hemşehrileriyle birlikte yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Metiner, “ Ne zaman ihtiyaç hissederseniz yanınızda olmak benim için büyük bir şereftir.  Biz birbirimize şeref katacağız. Elimizdeki imkanları bir birimiz için seferber edeceğiz.  Bir birimizi kıskanmayacak, arkasından konuşmayacak, eteğimizden çekmeyeceğiz.  Şeref kazanmak istiyorsan bir birimize şeref katacağız.  Bir hemşehrimizin şerefi bizim şerefimizdir.  Birlik olacak birbirimize şeref katacağız.  Ben sizlerin bir hemşehrisi, milletvekili olarak elimden geleni yapacağım. Sizlerden de bunu bekliyorum” dedi.

Kavak Ailesi  Eskiden beri dostumdur

Bu organizasyonu hazırlayan Kavak ailesinin aile dostu olduğumu ve Mustafa Kavak’ın kendisi üzerinde büyük haklarının olduğunu belirten Metiner, “bulunduğunuz her yerde ticarette, siyasette mutlaka bir diğer kardeşinizi yüceltin. Onu aşağıya çekerseniz kendinz aşağıya çekmiş olursunuz. Onu yüceltirsenizi kendinizi yüceltmiş olursunuz.

Belediyede mutlaka Adıyamanlı bir başkan yardımcısı olmalı, olacak

Bakın bu ilçede potansiyel olarak ikinci büyük kitleyiz. Siyasette bunun yansımaları olmalı, olacak. Burada belediyede mutlaka Adıyamanlı bir başkan yardımcısı olmalı, olacak. Belediye başkanıma bunu bildirdim, başkanımda büyük bir içtenlikle değerlendireceğini söyledi.  Tabiki onunda bazı dengeleri var ona da saygı gösteriyoruz. Ama sizden ricam şu üç kişi kafadar bir araya gelip şunun üzerinde ittifak yaptık  sayın vekilim bunu önerin demiyeceksiniz. Hep birlikte önereceğiniz aday benimde arkasında duracağım aday olacak.  Ama birbirinze çelme takarsanız hiç birinizin yanında olmam kusura bakmayın. Oturup istişare yapıp cemaatin çoğunluğun kimin üzerinde duruyorsa hepimiz onu destekleyeceğiz.

Siyaset çap işidir 

Ben çıkayım derken başkasını aşağıya çekmeyin. Bu küçük insanların yöntemidir. Sizde bir değer, cevher varsa kimse sizi engelleyemez.  Ama kıskançlıkla hiç bir yere varamazsınız. Benim malım var, mülküm var bu adamda kim oluyor. Siyaset mal mülk işi değil. Siyaset yetenek işidir, birikim işidir, çap meselesidir birazda çevre meselesidir.

Tevfik Göksu  göğsümüzü kabartan bir kardeşimiz

Biz fakirimizi yüceltmeyeceksek niye varız. Hep zenginimizi yücelteceksek niye varız ya.  Genç, yetenekli kardeşlerimiz var onların önünü açalım. İstanbulda bir tane belediye başkanımız var, Tevfik Göksu. Nereye giderseniz gidin göğsümüzü kabartan bir kardeşimiz, kendisiyle gurur duyuyorum.  Her yerde anlatın bu kardeşinizi . Niye bir Büyükşehir başkan olmasın.  Kendini küçük görmeyeceksin. Ama küçük görmeyeceksin demek büyük görmek kibirlenmek anlamına gelmiyor.  Makamlarınızla kendinizi büyük görmeyin. Bunlar küçük insanların işidir. Büyük insanlar makamları yükseldikçe mütevazi olurlar. Alçak insanlar makamları büyüdükçe kendilerini üstün görürler. Ağa zihniyetini ter edin. Kimsenin marabası değiliz. Ben sadece sizin kardeşinizim. Ama mütevazi ve halkın arasında biri olursanız belli bir süre sonra ya bu da bizden bir deniyor.  Yine ağasını, paşasını özlüyor. Bu genetiği ne yapacağız bilmiyorum.

Biz el öptürmeye değil halkımızın elini öpmeye gideriz

Bir zamanlar ağaya karşı çıktığım için, o ağanın nerede olduğunu ve ne yaptığını görüyorsunuz bilyorsunuz.  Tabi insanda biraz utanma duygusu olunca belki yapmaz ama, mirim, beyim paşayım diyenlerin utanma duygusuda yok.  Ben ağalık sistemine karşı duruyorun. Buradan bir arkadaşımız karşımda duruyor. Cesaretim var yapıyorum. Cesaretin yoksa, yanımızda durmuyorsanız bari seyretmesini bilin. Bunlar sizlerin atalarınızı babalarınızı aşağıladılar, Küçük gördüler ellerini öptürdüler. Sinciğe gittiğimde babam yaşındaki adam elimi öpmeye yeltendi. Sonradan öğrendik ki böyle bir gelenek varmış. Biz el öptürmeye değil halkımızın elini öpmeye gideriz.

Meclise girdin, neden silahları konuşturuyorsun

Biz seçimde şunu söyledik AK Parti iktidarı düşerse koalisyonlarla bu işler yürümez dediğimizde, hayır koalisyonlarla bu işler yürür diyorlardı. Peki ne oldu?  Muhalefet kendi içinde bir hükümet çıkartmıyor.  Size sorsam sizlerin yarısı CHP ile yarısıda MHP ile koalisyon yapmayın diyecek. EEE nasıl bir tablo çıkacak. O zaman tekrar seçime gidelim.  Bazı arkadaşlarımız şöyle düşündü Ak Parti nasıl olsa iktidara geliyor, oyumu şu X partisine vereyimde  meclise girsin. Çözüm sürecinin hatırına.  Size soruyorum o X parti barajı geçti, niye çözüm süreci devam etmiyor?  Barajı aştın meclise girdin, neden silahları konuşturuyorsun?  Suriye’nin güneyinde Amerikanın kara kuvvetleri gibi çalışmak, buradan götürdüğün Kürt Mehmetleri öldürtmek kime hizmettir, hangi akla hizmettir.  Barajı aştı diye Kürtler dahamı özgür oldu?  Baraj yapma, karakol yapma, yol yapam ne olacak? Ben istediğimi yapayım buraya devlet, asker girmesin.  AK Partinin güçlü iradeesi sayesinde çözüm süreci yürüyordu.  Allah korusun tekrar çatışmalar balarsa buralar eskisi gibi olmaz.

Bu mesele başka bir mesele uluslar arası güçler bölgeyi kendilerine göre dizayn etmeye çalışıyorlar. Bu partiyede, örgüte de yeni bir rol biçtiler. Allah muhafaza bu Türkiye’nin de Kürtlerinde kaybı olur.

Adıyamanıda karıştırmaya çalışıyorlar. Biz barj yapmak için mücadele ettik, emek sarf ettik onlar saldırıyorlar. Yakında Adıyaman’ında dağlarıda hareketlenecek.  Bir gurup silahla baskı kurmaya çalışıyor, tehdit ediyor, korkutuyor, öldürüyor, yakıyor yıkıyor. Kürtlük bunun neresinde. Senin gibi Kürt olmak mecburiyetinde değiliz” dedi.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top