Bayrampaşa

Metin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev Proje

Metin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev Proje

Metin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev Proje

Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Bilgisayar Mühendisi Metin Acar, Ak Parti Genel Merkezi’ne sunduğu proje ile Dünya genelinde büyük devletlerin önemli sıkıntılarından olan Siber Güvenlik alanında proje çalışması yaptı.

Metin Acar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin karşı karşıya olduğu siber suçları zapt ederek Türkiye’yi siber alanda en güvenli şekilde ticaret yapılabilir ülkelerden biri haline getirme amacıyla hazırladığı projeyle Türkiye’yi Siber alandaki saldırılardan alacağı hasarı en aza indirmek için çalışacağını açıkladı.

Gazetemize konuşan Metin Acar proje hakkında şunları kaydetti;

 İnternetin gelişimi ve yaygınlaşması sosyal ve teknoloji alanındaki en büyük değişimlerden birisi olmuştur. Dünyanın farklı bölgelerindeki insanların rahatlıkla iletişime geçmelerini sağlaması, ticaretin önündeki engelleri kaldırması, geniş kitlelerin aynı anda koordineli bir şekilde hareket etmesini sağlaması açısından çok önemli bir güç teşkil etmektedir. Arap Baharında da görüldüğü üzere, seslerini var olan rejimlere duyuramayan halk internet aracılığı ile kolaylıkla organize oldu ve birçok iktidarı değiştirdi. Aynı zamanda artan dijital alan ihtiyacı veya bağımlılığı beraberinde bu alanların güvenliğini ve gizliliğini korumayı daha da zor hale getirdi. Bu tehlikelerin başında devletlerin kritik verilerinin güvenliğini sağlama, banka hesaplarını koruma ve kişisel verilerin gizliliğini sağlama zafiyetleri gelmektedir. Bahsedilen risklerin çok ciddiye alınması gerekir. Bu risklerin en aza indirilmesi için güçlü bir siber güvenlik stratejisi geliştirilmelidir. Bu anlamda geliştirilecek siber güvenlik stratejisine tecrübelerim, bilgim ve araştırmalarımla katkı sağlayacağım.

Metin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev Proje

 

Metin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev ProjeMetin Acar’dan Siber Güvenlik Alanında Dev Proje

 

 Referanslar

1 –  http://www.bilgiguvenligi.org.tr/index_files/pdf/Ulusal_Siber_Guvenlik_Stratejisi.pdf
2 – https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/60961/uk-cyber-security-strategy-final.pdf
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top