Bayrampaşa

Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli

Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli

Merkezi Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde bulunan Tüm Canbeyliler Derneği dün akşam Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Metin Acar’ı ağırladı. Yüzlerce  Canbeylinin katıldığı gecede salona sığmayan katılımcılar Metin Acar’ı  ayakta ve kapı önünde dinlediler. Ülke genelinde 20 ilde, Sultangazi de ise 4000 mensubu bulunan Tüm Canbeylilerden Metin Acar’a tam destek açıklaması geldi.

 

Programın Sunuculuğunu İbrahim Harikases’in Yaptığı gecede Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan yardımcısı Mehmet  Kavak, Ak Parti İlçe yönetim kurulu üyesi Üzeyir Polat ve Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz birer  selamlama konuşması yaptılar.

metin acar canbeylilerde IMG_8015

Selamlama konuşmalarının ardından söz alan İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Metin Acar, öncelikle öğrenci evinde arkadaşları tarafından katledilen Ramazan Fırat’a başsağlığı dileyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti; “Bu gün burada siz değerli hemşerilerimle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim.  Bizleri burada sıcak gönülleriyle karşılayan büyük ilgi gösteren hemşerilerime teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum.

Türkiye yeni bir seçime hazırlanıyor. Daha aydınlık yarınlara ulaşmak için her seçim bir fırsat.

Hızla büyüyen ve kabuğundan çıkan bir ülke konumuna geldik. Kalıplaşmış siyasetin dışına çıkan bir anlayışla ülkemizi yönetip büyük hedefler koyan bir iktidara sahibiz. Halkın yıllardır özlemini duyduğu devletin vatandaşı için var olduğunu kabul eden bir zihniyet artık ülkeyi yönetiyor. Milli iradenin tecelli ettiği bir siyasi parti, ülkeyi yönetirken gerek ekonomi gerekse sosyal alanda cesur adımlar atarak lider bir ülke olma yolunda ilerliyoruz.

Büyüklerim geçmiş dönemdeki iktidarları bizden çok daha iyi bilirler. Seçimi kazandıktan sonra neredeyse Ankara’dan dışarı çıkmayan yatırım yapmayıp mevcudu korumaya çalışan iktidarlar sayesinde ülkemiz ne yazık ki hak ettiği konuma bir türlü gelemedi.

Ama artık Türkiye’de bir AK Parti vizyonu var. Büyük hedeflerimiz var. Kısa vadede ve uzun vadede hedefler bunlar. Bu nedenle gençlere büyük görev düştüğü kanaatindeyim. 2023 hedefi için mücadele eden büyüklerimiz, 2053 ve 2071 hedefleri içinde temeller atıyorlar. Siyaset bir hizmet yarışıdır. Bu yarışta bayrağı alıp hedefe taşıyacak genç nesillere ihtiyaç var. Bu nedenle milli iradenin tecelli ettiğine canı gönülden inandığım AK Parti saflarında mücadele etmek, vatandaş olarak ülkeme hizmet etmek istiyorum.

Yıllardır bu ülkede kardeş kanı akıtılıyor. Geçmiş iktidarların anlayışıyla yetişenler ise bu yaraya merhem olmak yerine kendi konumlarını korumak için boş söylemlerle siyaset yaptılar. Ama artık cesur insanların sadece seçimi değil vatandaşını düşünen, asırlardır süren kardeşliğimizi hatırlatan yönettiği bir ülkede yaşıyoruz. Ülkedeki her vatandaşı kucaklayan bir anlayışla siyaset yapılıyor.

Kör düğüm olmuş bir sorunu çözmek üzere karşılıklı mutabakatla bir yola çıkan AK Parti iktidarı bu radikal kararları alırken koltuklarını değil, vatandaşın göz yaşlarını yürek acısını göz önünde tutarak bir yola çıktılar. Artık analar ağlamıyor, canparelerini daha güvenle evlerinden uğurluyorlar.

Aslında biz Adıyamanlılar olarak bu sorunu memleketimizde çözmüş bir durumdayız. Ülkenin en az suç oranına sahip, barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir memleketin insanlarıyız. Farklı etnik köken, farklı kültür, din ve mezhebin kardeşçe yaşadığı bir yer olan Adıyamanımız, çözüm sürecine örnek gösterilecek en uygun yer. Biz Adıyamanlılar da bu süreci çözüme ulaştıracak yüreğe ve tecrübeye sahibiz. Bu yüzden bizlere büyük görevler düşmekte.

İşte bu yüzden genç yaşımıza rağmen bu göreve talip olduk. Adıyamanlılar olarak bizim anlayışımız yaradılanı yaratandan dolayı sevmektir. Komşusu açken tok yatmamaktır. Paylaşmak ve paylaştıkça sevginin, malın, kardeşliğin arttığına inanan bir anlayışa sahibiz.

Bu gün bana bu fırsatı veren siz değerli haziruna tekrar teşekkür ediyor, hep birlikte ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak için bir olalım diyorum.”dedi

Ardından Kapanış konuşmasını yapan Tüm Canbeylililer Derneği Başkanı Abdulbaki Durmuş “Biz  Tüm Canbeylililer olarak  Bu genç kardeşimizin, hemşehrimizin yanındayız  ve destekliyoruz” dedi

 

 Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli. Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli. Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli  Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli. Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli. Metin Acar’a Canbeylilerden Sevgi Seli
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top