İstanbul'daki Adıyamanlılar

Mehmet Metiner İçin Harfhane Gecesi Yapıldı

Mehmet Metiner İçin Harfhane Gecesi Yapıldı

AK parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak ve Adıyamanlı işadamları, Sultangazi Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde ‘Mehmet Metiner’le Adıyamanlılar Buluşması’ programı düzenledi.Metinere Sultangazi Adıyamanlılardan Harfhane gecesi  (23)

Sunuculuğunu AK Gençlik’ten  Bekir Koç yaptığı program  Adıyaman Harfhane Grubu’nun seslendirdiği eserlerle başlayan program, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Kavak, Sultangazi’de ki Adıyamanlıların % 90’ının AK Partiyi desteklediklerini ifade etti.  Bu seçimlerde de aynı oranda destek vereceklerine inandığını söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, bugüne kadar Adıyamanlılardan büyük destek gördüklerini söyleyerek Adıyamanlılara teşekkürlerini iletti. Altunay, ‘Sultangazi’nin en fazla nüfusunu teşkil eden  Adıyamanlıların desteğini görmek bize güç katıyor, moral veriyor ve daha fazla hizmete sevk ediyor. Bu hizmetler sizlerden aldığımız sinerjiyle gerçekleştirlmiştir. Katkınız büyüktür’ diyerek 7 Haziran genel seçimlernin önemine değindi. İstikrarın, hizmetlerin aksamadan devamı için AK Parti İktidarına ülkenin ihtiyacı olduğunu söyleyerek; AK parti iktidarının hizmetlerini sıraladı.

Bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu belirten Altunay, “İnşallah Ak Parti tek başına iktidardır. Ama aldığımız her fazla milletvekili önümüzdeki kara bulutların dağılmasına, daha aydınlık yarınların gelmesine sebep olacaktır’ diyerek Mehmet Metiner’in ilçede yaptığı seçim çalışmalarından övgüyle söz etti.

AK parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, katılımcıları selamlayarak Adıyamanlıların AK Parti’ye verdikleri destekten söz etti. İlçe teşkilarında ve alt komisyonlarda çok sayıda Adıyamanlıyla birlikte çalıştıklarını söyleyen Civan, Adıyaman ziyaretinde gördüğü ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Adıyamanlılarla birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu söyleyen Civan, bu seçimlerde de Adıyamanlların AK Parti’ye büyük destek vereceklerine inancının tam olduğunu söyledi. Milletvekili adayı Mehmet Metiner’in bu seçim çalışmalarında ilçe teşkilatına sunduğu büyük katkıdan da söz eden Civan, Metiner’e teşekkürlerini iletti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner, katılımcıları selamlayarak bu toplantıyı düzenleyen hemşerilerine teşekkür etti. Adıyaman’da hala ağalık sistemine değer verildiğini söyleyen Metiner yıllardır bu  baskıcı düzeni yılmak için mücadele eettiğini belirtti ve bu konuda hemşehrilerinin daha dirayetli olmasını istedi. Metiner. ‘Bizler şunu haykıtmıştk AK parti halkın partisidir, AK Parti iktidarı da halkın çocuklarının iktidarıdır. Ağalığı kaldıracağız dedik. Bu güne kadar Adıyaman’a ne yaptılar. Şimdi çıkıp destek istiyorlar.  Ne yaptılar? Sadece halka zulm ettiler.  Çıktık karşılarında durduk ve çok şükür AK Partiyi bırakıp gittiler.

Şimdi bizden intikamlarını başka parti üzerinden almaya çalışıyorlar. Biz sizlerle kol kola gezeriz, onlar el öptürmeyi arzularlar’ diyen Metiner, kendisi hakknda ileri geri konuşanlara meydan okuduğunu ama karşı karşıya gelmeye cesareti olmadıkları için bu meydan okumaya cevap veremediklerini söyledi.

Bu güne kadar hep kendi halkımın hukukunu savundum diyen Metiner, ‘Bu ülkede kürtler adına ne yapılmışsa onun altında Ak parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın mührü vardır. Siz ne yaptınız kürtler için? Hala kürt mehmedin kanını pensilvanyanın, doğan medyanın hizmetine sunuyorsunuz.

Biz bu hakları silah zoruyla aldık diyorlar. Yıl 1991 Recep Tayyip Erdoğan refah partisinin İstanbul il başkanı, MKYK üyesi ben danışmanıyım, 22 sayfalık kürt raporu hazırladık. AK Parti iktidara geldi o raporun hepsini hayat geçirdik. Biz PKK’nin silahlarından korktuğumuz için değil, mecburiyetten değil kürt kardeşlerimizn üzerindeki devlet baskısını ortadan kaldırmak için, inandığımız şeyleri yaptık.

O raporda TRT’de kürtçe kanal, kürtçe eğitim ve kimlik tanıması vardı ve bu gün itibariyle hepsi gerçekleşti’

HDP’nin AK Partiyi hedef alan saldırılarını kınayan Metiner, ‘Bu haince saldırılar barajın altında kalma korkusundan kaynaklanıyor. Halkı tehdit ediyorlar ve bizim sessiz kalmamızı istiyorlar. Biz tankı topu olan apoletlilerin darbe girişimlerinden korkmadık ki onlardan korkalım.

Kürtlerin hakkını Recep Tayyip Erdoğan savundu ve verdi. Bu yiğit adama düşmanlık yapana sakın kürt nazarıyla bakmayınız. Onlar başkalarının kürdü.

Kürt kürdü tehdit eder mi ya. Seni tehdit edene oy veriyorsan kendini bir yokla. Şimdi diyorlar ki HDP barajı aşmazsa çözüm süreci yarıda kalır. Ya kardeşim asıl HDP barajı aşarsa çözüm süreci yarıda kalır. K Parti iktidarı olmazsa çözüm süreci devam eder mi sanıyorsunuz’ diyerek HDP’nin farklı güçlere hizmet ettiğini söyledi.  Koalisyonlara dönüşün siyasi ve ekonomik istikrarsızlık olduğunu, HDP üzerinden bunu gerçekleştirmek isteyen odaklar olduğunu söyleyerek halkın bu oyunu görmesi gerektiğini belirtti. Yeni Türkiye’nin kardeşliği öngören bir ilkesi olduğunu söyleyerek bunu gerçekleştirmek için AK Parti iktidarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

‘Ben sizin hemşerinizim, kardeşinizim. Ben size yüreğimi sunuyorum.  Birlikte ölmeyede varım, birlikte döğüşmeyede varım, birlikye oynamaya, türkü söylemeyede varım. İstanbul’da bulunduğum sürece bu kardeşinizin desteğini her zaman yanınızda göreceksiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top