Sultangazi

MANSUR YAVAŞ YİNE PARTİ DEĞİŞTİRİYOR

30 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek ile yarışan Mansur Yavaş’ın İdris Naim Şahin’in kuracağı partiye katılacağı konuşuluyor.

KÜSKÜNLER ŞAHİN’LEŞİYOR 
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından AKP ‘den istifa eden İdris Bal’ın, Demokratik Gelişim Partisi’ni kurmasının ardından yeni bir parti adımı da İdris Naim Şahin’den geldi. Partinin adı henüz doğrulanmadı ama AKP’li eski küskünlerin bu oluşumda yerini alacağı söyleniyor. Daha da dikkat çekici olanı; bir süre önce MHP ‘den gelen istifaların da Şahin’in daveti üzerine olduğu iddiası. Sadece onlar da değil… Aralarında yine eski Bakan Ertuğrul Günay’ın ekibinin olduğu sosyal demokrat bir kanadın da ‘Şahin’leşeceği konuşulanlar arasında.

MANSUR YAVAŞ BOMBASI 
Ancak yeni kurulacak partiyle ilgili en çarpıcı iddia TV 6’da gazeteci Gülümhan Gülten’in programına katılan, MAK Danışmanlık’ın sahibi Mehmet Ali Kulat’tan geldi. Kulat’a göre Şahin’in partisine katılacak önemli bir isim var: Mansur Yavaş

MHP İLE YOLLARINI AYIRMIŞTI 
MHP’nin Ankara Beypazarı Belediye Başkanı olarak tanınan Yavaş, son yerel seçimde CHP adayı olup Melih Gökçek karşısında küçük bir farkla seçimi kaybetmişti.

Mansur Yavaş’ın CHP’liliği bazı kesimlerce hâlâ sorgulanırken Kulat’a göre bu adresin değişmesi an meselesi. Yavaş, milliyetçiliğiyle de tanınan Şahin ile yeni partide siyaset yapacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top