Güncel

Mahmut Uslu: Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi

Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu Fenerbahçe Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aralarında Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar için mahkumiyet kararı verilen dosyaların, Pazartesi günü infaz savcılığa gönderilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu toplantının ardından soruları yanıtladı.

Uslu, şike davasında cezası Yargıtay tarafından onanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la ilgili sorulara ”Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi kaldı. AYM’nin kararını en kısa sürede vermesini istiyoruz” yanıtını verdi.

‘E-BİLET ÇAĞDIŞI BİR UYGULAMA’
Mahmut Uslu, e-bilet uygulaması ile ilgili ise, ”E-bilet uygulaması bana göre çağdışı bir uygulama. E-bilet uygulamasına bu yıl geçmeyeceğiz. Cezası ne olursa olsun Fenerbahçe taraftarını mağdur etmeyeceğiz” dedi.

AZİZ YILDIRIM DOSYASI PAZARTESİ SAVCILIKTA
Aralarında Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar için mahkumiyet kararı verilen ve bugün Yargıtay’dan çıkıp 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaşan dosyanın Pazartesi günü infaz savcılığa gönderilmesi bekleniyor.

Yerel mahkemenin hakkında verdiği, 6 yıl 3 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yeniden cezaevi yolu görülmüştü.

Kararda, 2005 ve 2006 yıllarında ligdeki son karşılaşmalarda Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybetmesi üzerine Aziz Yıldırım’ın ‘suç örgütleriyle işbirliği yaptığı ve birden fazla maçı etkilemek için girişimde bulunduğu’ savunulmuştu.

2011 yılında oynanan, Manisaspor-Trabzonspor, Bursaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gençlerbirliği-Trabzonspor ile Fenerbahçe-Kasımpaşa maçlarının da aralarında bulunduğu pek çok maçta şike yapıldığı ve teşvik pirimi verildiği vurgulanan kararda, bu amaçla kaleci ve forvetlerin seçildiği, kulüp yöneticileri ve bazı teknik direktörler aracılığıyla da teşvik primi dağıtıldığı ifade edilmişti.

Daha önce 1 yıldan daha fazla cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Yıldırım, yaklaşık 30 ay daha cezaevinde kalacak. Karar, infaz hakimliği tarafından Yıldırım’a yazılı olarak bildirilecek.

BAŞKANLIĞI DÜŞECEK
Karar uyarınca Aziz Yıldırım’ın vakıflar yasası gereği 1 yıldan daha fazla kesinleşmiş hapis cezası bulunması sebebiyle kulüp başkanlığı da düşecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top