İstanbul'daki Adıyamanlılar

Mahmut Özdemir Güven Tazeledi

Mahmut Özdemir Güven Tazeledi

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği(GERSOY-DER) 11. olağan kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren mevcut başkan Mahmut Özdemir güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

22 Temmuz  Pazar günü yapılan kongreye, dernek üyeleri ve Adıyamanlı STK temsilcileri katıldı.

Divan heyetinin oluşturulmasıyla başlandı. Divan başkanlığına Mehmet Deniz, divan katipliğine Hatice Çiçek ve Zeynel Kılınç seçildi.

2 Yıllım mali ve faaliyet raporunun ibrasının ardından yapılan seçimde kongreye tek liste ile katılan Mahmut Özdemir ve ekibi oy bütünlüğü ile yeniden yönetime seçildi.

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan GERSOY-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özdemir, GERSOY-DER’in bu dönemde en çok yatırım yapılan dönemini yaşadıklarını ve dernek binasının yenilenerek fiziki açıdan etkinliklere yeterli hale getirildiğini belirtti.

Geleneksel hale gelen iftar programlarını düzenli olarak icra ettiklerini ve hemen her yıl daha fazla bir katılımla gerçekleşen piknik şöleninin gelecek yıl itibariyle yeniden düzenleneceği müjdesini verdi.

Özdemir, “Yenilenen binamızda daha elverişli sosyal alanlar oluşturulabileceğiz bununla birlikte Gergerli zanaat sahibi insanlarımızın tüm Gergerliler ile sosyalleşip yardımlaşacağı bir ortam kurmak istiyoruz” dedi.

Kongre dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top