Siyaset

Mahmut Işık, Gençlerin Temsilcisi Olmaya Talibim

Mahmut Işık, Gençlerin Temsilcisi Olmaya Talibim

Uzun yıllardır AK Parti davasına hizmet eden, ilçede AK Gençliğin başarılı ismi Mahmut Işık, AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylık başvurusunu ilçe başkanlığına yaptı.

2019 Yerel seçimlerinde genç aday adaylarına bir yenisi daha eklendi. 2011 Yılında Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi AK Parti gençlik kollarında aktif siyasete başlayan Mahmut Işık, ilçe yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Adaya Adaylığı başvuru evraklarını İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Keskin’e teslim eden Işık, ‘Yıllardır davasına inanarak hizmet ettiğim partime ve ilçeme belediye meclisinde hizmet etmeyi arzu etmekteyim. İlçemizde gençlere yönelik çalışmalarda daha aktif bir şekilde bulunmak beklentilerine ve sıkıntılarına çözüm üretmekte katkı sunmayı istiyorum’ dedi.

MAHMUT IŞIK KİMDİR?

1992 yılında Adıyaman Kahta’da dünyaya geldi. 1997 yılından beri İstanbul Sultangazi’de ikamet etmektedir. İlköğretimini Eşref Bitlis İÖO başlayıp Fevzi Kutlu Kalkancı İÖO’da okuyup Lise Eğitimini AÖL’de tamamladı.
Aktif siyasete, 2011 yılında AK Parti İsmetpaşa Mahallesi Gençlik Kolları yönetiminde başlayıp, 2013 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra AK Parti Sultangazi İlçe Gençlik Kollarının çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılından bu yana İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve aynı zamanda Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkan Yardımcılığı görevini de devam etmektedir.
2016 yılından beri Adıyaman Gençlik Hareketi Derneği’nde (ADI-GENÇ) Kurucu Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır. 2017 yılından bu yana da Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top