Bağcılar

Kutlubay,” YUKİ Öncü ve Lider Markadır “

Kutlubay” YUKİ Tekstil Makinelerinde Devrim Yapan Öncü ve Lider Markadır “

Kutlubay” YUKİ  Tekstil Makinelerinde Devrim Yapan Öncü ve Lider Markadır “

24 Yıldır Tekstil piyasasında makina alım satım ve servis hizmeti yapan Kutlubay Makina, sektöründe hızla zirveye doğru yükselen bu başarının sırrını Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlubay açıkladı. Tekstilde devrim niteliğinde ürünler ürettiriyor ve piyasaya sunuyoruz diyen Kutlubay, ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

24 yıllık bir tecrübeye sahibiz

Piyasada 24 yıllık bir tecrübye sahip olan Kutlubay Makina, en kaliteli ürünleri piyasa fiyatının yarı fiyatına müşterisine sunarken, satış sonrası vermiş olduğu desteklede hızlı yükselişiini sürdürüyor.Bir Aile şirketi olarak kardeşleri Mustafa ,İsmail Kutlubay ve yeğenleri ile birlikte hareket eden   Kutlubay Makina emin adımlarla ilerliyor . Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlubay, YUKİ markası altında piyasaya kaliteyi ucuza sürerken yapılan yenilklerlede çok fonksiyonlu makinalar üretiyor ve dünya piyasasına ilkleri sunuyoruz dedi. Verimi artırmak ve maliyetleri düşürmek için yeni fikirler üretip hayata geçirdiklerini söyleyen Kutlubay ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Abdullah Kutlubay, 1990 yılından beri ağırlıklı olarak ilik düğme olmak üzere makina alım satımı yapmaktayız. Teknolojinin hızla geliştiği ve hemen her gün bir yeniliğin eklendiği dünyamızda ne yazıkki tekstil piyasası bu gelişmeden yeterince nasibini alamadı.
İstihdam olarak ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri olan tekstil, insan gücüne dayalı bir sektör. İnsan gücü yanında işi kolaylaştıracak kaliteyi ve maliyetleri düşürecek makinalara ihtiyaç var. Klasik düşünce tarzı ile yapılan yenilikler bir çok değişikliği getirmiş olsada bana göre yeterli değiller. Piyasanın bir kaç markanın elinin altında olması yani tekelleşme rekabetin az olması bu gelişmeleri engellemiştir.
İşte bu sıkıntıları gidermek adına biz YUKİ markası olarak son 5 yılda tüketicimize piyasa fiyatını yarısı gibi bir bedelle, her modelimizde bir çok yeniliği barındıran makinalar ürettiriyoruz. Bunun yanında teknik servis ağımızla müşterilerimize en kalitel hizmeti sunuyor makinalarımıza 1 yılı yedek parça garantisi olmak üzere 3 yıl garanti veriyoruz.

Piyasadaki makinaların en iyilerinden biriyiz
Fiyat olarak zaten ucuzuz ama kalite olarak da piyasadaki makinaların en iyilerinden biriyiz. Ürünlerimiz Çin’de imal edliyor. Piyasada bilinen bütün diğer markalarda Çin’de imalatlarını gerçekleştiriyor. Çin’de ki 3 büyük devlet fabikasında yapılan bu imalatlarda hangi katitede mal isterseniz o kalitede ürün üretiliyor. Bizde 3 yıl garanti verdiğimiz için en kalitelisini talep edip, getiriyoruz. Ama diğer firmalarla aynı maliyetlerde olmamıza rağmen bizler k>rımızı düşük tutarak diğer markaların yarı fiyatına makina satıyoruz.
Sattığımız ürünlerin arkasında durmamız sebebiyle de tercih edilen bir firma olduk. Sektöre atıldığımız yıllardan buyana bizimle çalışan bir çok firma var. Bizde her geçen yıl gerek ürün gerekse hizmet kalitemizi artırarak taleplere karşılık verirken, piyasada ki marka imajımızı en üst seviyeye çıkarmaya başladık.

Piyasanın değil Müşterinin şartlarına uyduk
Piyasada makinacılar 5-6 yıl öncesine kadar iyi bir imaja sahip değillerdi. Yaşanan krizler sebebiyle batan, ekonomik olarak sıkıntıya düşen firmaların ödemelerine yüksek faiz uyguladıkları için kötü bir imaja sahiplerdi. Hala bu faizleri uygulayan firmalar var. Ama bizim ticaret anlayışımızda bu tür uygulamalara yer yok. Piyasanın değil müşterimizin şartlarına göre davranarak varlığımızı sürdürdük . Allah’a şükür ki bu durum bizleri piyasada tercih edilen ve güvenilen bir firma haline getirdi.
Birde yedek parça konusunda müşterilerimizi sıkıntıya hiç sokmadık. Bazı firmalar makinayı bizim kadar olmasada ucuza satıyor, ama makina arızalandığı zaman yedek parçayı yüksek fiyatlarla satıyorlar. Bu tur fırsatçılığı hiç bir zaman tasvip etmedik işte piyasada marka olmamızın sebeplerinden biride bu.
24 Yıldır çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin her ilinde müşterilerimiz var. Mağazamız yok ama teknik serviste çözüm ortaklığı yaptığımı firmalar sayesinde sadece İstanbul’da değil her yerde varız ve marka imajımız sayesinde aranılan, tercih edilen bir konuma geldik.

Biz YUKİ olarak markamızın her zaman arkasındayız.
Biz YUKİ olarak markamızın her zaman arkasındayız. Eski müşterilerimiz bizim en büyük referansımız. Zaten yeni müşterilerimizin bir çoğuda tavsiye üzerine bize geliyorlar. Aldıkları makinadan verim alamazlarsa bir yıl içerisinde geri iade edebilme hakkına sahipler. Hangi firma bu garantiyi verebilir ki?

Tekstil Makinelerinde Devrim Yaptık

Piyasanın bilinen markalarının veriminin üstünde ürünler üretiyoruz. Fabrikayla yapılan istişareler sonucunda bizim yönlendirmelerimizle yapılan AR-GE çalışmalarında sonuç aldığımız makinalar yıllardır piyasada. Fiyatımız tanınmış firmaların yarısı seviyelerinde olmasına rağmen her makinamızın diğer makinalara göre artıları var. Mesale dünyanın en hızlı ilik makinası bizde.

İşi bilenler bize geldiklerinde şaşırıyorlar.
Makinalarda ilk Türkçe paneli biz yaptık. Kullanıcı makinadaki arızayı görüp yapabileceği bir arıza ise hemen giderebiliyor.. Makinalarımızda güncellemelerimiz her zaman yapılır. Yeni bir makina çıktığında ondaki programlar eski modellerimizede uygulanıyor. Bunlar diğer firmalarla olan farkımız, artılarımız. Yani buna benzer bir çok farkımız var ama burada anlatmak zor işi bilenler bize geldiklerinde şaşırıyorlar. Piyasada görmedikleri özellikleri bizim makinalarda görünce tercih ediyorlar. Kullanıcılardanda referans alınca ilk tercihleri biz oluyoruz.

Fiyatımız uygun, ödemede mişterimizi sıkmıyoruz.
Fiyatımız uygun, ödemede mişterimizi sıkmıyoruz; bunun yanında kaliteli ve atrı özellikleri olan bir makina alıyorlar. Mesala kot, penye ve gömlek makinaları ayrıdır. Ama bizde bir makinada bu özellikleri bir araya getirdik. Aynı kalitede üç makinanın yaptığını birim ir makinamız yapıyor. Sadece bir düğmeyle istediğin kumaşı dikebiliyorsun. Bir overlok makinamız var pedalı yok. Makina kumaşı görünce çalışıyor bitince çalışmayı durduruyor.

Mekiksiz makina üretmek üzereyiz

Tekstilde devrim niteliğinde ürünler ürettiriyor ve piyasaya sunuyoruz. Şu anda mekiksiz makina üretmek üzere AR-GE çalışmaları yapıyoruz. Fabrikamızın mühendisleriyle bir çok toplantı yaptık biz fikirlerimizi sunuyoruz onlarda uygulamaya geçiyorlar. Şu an itibariyle büyük mesafeler kat ettik zannedersem 2015 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkmış olacak.

Röportaj;EMİN  DOĞAN

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top