Köşe Yazıları

Kazanan Darbeciler Değil, Milletin İradesi Oldu

KAZANAN DARBECİLER DEĞİL, KAZANAN MİLLETİN İRADESİ OLDU

Ahmet SÜT

08 Ağustos 2016

Darbeciler ve arkasındaki karanlık yapılar, aziz milletimizin sarsılmaz inancı ve bu inancın doğurduğu dik duruşuyla tarihin çöplüğüne mahkum edildi.

 

Elbette tarihe geçecek ve Ortadoğu halklarının adeta kaderi haline getirilen cuntacı güçlerin hakimiyetinin sonu anlamına gelen bu halk devriminin baş aktörü baştan beri bu mücadelede büyük bir kararlılık ortaya koymuş Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dır.

Öyle bir kararlılık ki, yeri geldi onu ne en yakın dava arkadaşları anlayabildi ne bakanları ne de teşkilatları. Buna rağmen sahip olduğu büyük bir inanç ve sarsılmaz bir kararlılıkla FETÖ’cü yapının iç yüzünü başından beri anlamış ve günü geldiğinde bu karanlık yapıyı bertaraf etmenin işaretini halkına vermiştir. Doğrusu tehdidin, tehlikenin farkına varamamış dava arkadaşları gaflet uykusunda olsa da ona inanan, ona gönül veren milyonlar vardı, işaretini bekleyen. O işaret de 15 Temmuz akşamı verildi ve işareti alan milyonlar alanları doldurarak, gerektiğinde namluların önüne atılarak bu kirli kalkışmayı engelledi.

Hakkını yemeyelim, bu karanlık kalkışmanın en barışçıl şekilde bertaraf edilmesinde yine en buyuk paylardan biri elbette  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz (TSK) oldu. Zira başından beri bu kirli oyuna gelmeyen silahlı kuvvetlerimizin onurlu komutanları ve askerleri adeta bu vatan hainlerine güçlü bir set olmuş, kirli kalkışmanın en asgari
zararla bertaraf edilmesinde büyük emek vermiştir. Yine emniyet teşkilatımızın mücadeleciliği, cesareti siyasi tarihimizdeki yerini almıştır.

Bunları sıralarken tarihinde belki de ilk kez tüm farklı sesleriyle medyanın darbecilere pirim vermeyen, meşru sivil iktidarı destekleyen
yayınları asla unutulmayacaktır.

Ve unutulmayacak bir şey daha! Yalnızca AK Partilisi değil, Cumhuriyet Halk Partilisi ile Milliyetçi Hareket Partilisi ile Halkların Demokrasi Partisi ile ve ismini sayamadığımız birçok siyasi partilisiyle milyonlarca seçmenin bu FETÖ’cü kirli darbe teşebbüsüne fırsat vermemesi, darbe girişimine karşı koyması tarihimizin en parlak sayfalarında yerlerini alacaktır.

3 Yorumlar

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek