Köşe Yazıları

Filistin Devleti

      FILISTIN DEVLETI

Cemil Keskin’in Yeni Köşe Yazısı  Filistin Devleti
Allah’a hamd ediyor, O’ndan yardım diliyor, O’nun mağfiretine sığınıyor, O’nun bizi doğru yola ulaştırmasını temenni ediyor ve O’na tevekkül ediyoruz. Böyle Başlıyor Hamas’ın Tüzüğü…

Çocukların Allah’ın  dinini etraflıca öğrenmeleri için büyük uğraşlar veriliyor. Bu durumda tüzükte sabit. Evlenen her kadın en az altı çocuk diliyor Rabbinden, savaşabilmek için. Müslüman Kardeşler; yani Ihvan-ı Müslimin’in Filistin kolu olan Hamas’ın Filistin’de %70 ile iktidara gelmiş olması yeterli gelmiyor Dünya’ya. Bir terör örgütü olarak bakılıyor maalesef . “İçinde her ülkenin ajanını barındırması bile meşrulaşmış IŞİD” gibi yani.
Zira Hafız olmak Hamas’a katılmanın en birinci şartı. Başka gruplarda var Filistin’de ama Hamas zannediyorum Filistin’in kaderi.
Bu toprakların Devletleşmesi ve bağımsızlığının tek  çıkar yolu yeni bir ” Intifada yani ayaklanma” 1. si 1987-1993, 2.si  2000-2005  Yılları Arasında yaşanmıştı ve İçeriğinde bir çok eylem barındırmıştı. Bir nevi genel grev gibi. İsrailli kurumları boykot, ordu emirlerine karşı sivil itaatsizlik, İsrail yerleşkelerinde çalışmamak, İsrail ürünlerini satın almamak, vergi vermemek, Filistinli araçları İsrail ehliyetleriyle kullanmayı reddetmek, grafitiler yapmak, barikatlar kurmak  ve Filistin sınırları içindeki İsrail’e ait askeri binalara taş ve molotof kokteyli atmak, ayaklanma sürecinde gerçekleşen eylemlerdi.
İsrail Ortadoğu’daki karışıklıkları fırsat bilerek ilk Kıblemize, Mescid-i Aksa’ya yine çirkin Saldırılar yapmaya başladı. Elli yaşından ufaklara ibadet yasağı getirilmiş durumda.  Diğer bir yandan İsrail Dışişleri Bakanı Avidgor Liberman son röportajında İsrail Vatandaşı olan Arapların vatandaşlıktan çıkarılmasını önerdi. Çünkü; olası Filistin devletinin kuruluşu ile Arapların Filistin vatandaşlığına geçebileceğini öngörüyor. Zira Araplar 8 milyon nüfusa sahip İsrail’in %20’sini oluşturuyor.
Filistin’in devletleşeceğine Artık herkes inanıyor, İsrail bile. Gerekirse 3. İntifada. Filistin bağımsızlığına kavuşacak ve kutsal mekanlarımıza sahip çıkacak. Diğer grupların ülkenin iktidarını oluşturan, Meşru yönetimi Hamas’a katılarak veya ortak hareket ederek Varlıklarını sürdürmeleri gerekiyor. Kutsallığı Ayetle sabit olan mekanlarımızı savunmak ve sahip çıkmak en birinci vazife. Bu durum kaçınılmaz son.
Ayetlerimizi göstermek için, kulunu geceleyin Mescid-i Haram’dan, etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya yürüten Allah, Sübhan’dır (bütün noksanlıklardan münezzehtir). Muhakkak ki O, en iyi işiten, en iyi görendir.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek