Köşe Yazıları

Darbenin Failleri Kimler ?

DARBENiN FAiLLERi KiMLER…

 

Türkiye 15 Temmuz gecesinde  yapılan darbe girişimini uçakların ve tankların önüne göğsünü siper ederek engellemiş ve sonrasında da meydanlarda demokrasi nöbetini tutmaya devam diyor.

15  Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara inen halk, canı pahasına darbeyi engelledi. Bunun vatan savunması olduğunun bilincinde olan Türk milleti, bu asil duruşları ve bağımsızlıkları için canlarını seve seve feda etmeleri bütün dünyada hayranlık uyandırdı. Dosta güven düşmana korku veren bu direniş hala meydanlarda sürüyor.

Peki, kimlerdi bu vatan hainleri?

Kendi milletine kurşun sıkan bu kansızlar kimler?

Evet basında yer alan ve darbecilerinde itiraf ettikleri ve iktidarın bitirmek için mücadele ettiği FETÖ var, bu aşikar oldu artık.

Ama sadece bunların gücü yeter mi? Biliyoruz ki Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen dış odaklar ve bunların ülke içerisinde destekçileri var. Bunlar kim? İşte darbeyi engellemek kadar önemli olan bu iç tehlikeyi tesbit etmek.

FETÖ’cüler ile birlikte hareket eden kimler?

 Amerika’nın bu darbede payı var ama ne kadar?

Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail… sıralayabileceğimiz bir çok ülkeninde bu darbede payı var.

FETÖ ismini zikrederken neden bunlar zikredilmiyor. Sahte darbe karşıtı söylemlerle darbeyi kınayan bu ülkelerin özellikle İslam coğrafyasında yapılan her kötülükte parmaklarının olduğunu biliyoruz. Ama ne yazık ki içimizdeki destekçileri, vatan hainleri nedeniyle engel olamıyoruz.

Teşhis doğru ama tedavi yok. Aylardır Temmuz ayını işaret ederek bu ülkede çok şeylerin değişeceğini söyleyen şahısların bu darbe girişiminden haberleri var mıydı?

Darbe hazırlığına bu çevrelerin katkısı oldu mu?

Tüm bunlar gerekli kurumlar tarafından araştırılıp cezalandırılmalı.

Millet bu darbeye destek olup milli iradeyi hedef alan kesimlerin en ağlr şekilde cezalandırlmasını beklemekte. İşte belki de bu direniş ve birlik sayesinde tedavi yöntemleri bulunur ve uygulanır. Ama bu demokrasi arayışı cadı avına dönüşmemeli.

Hayır gördüğümüzde şer, şer olarak gördüğü müzde hayır olabileceğini hatılayarak şerri önlemek için başlayan bu vatan mücadelesinin birlikteliğimizi yeniden pekiştirek ve içimizdeki şer odaklarının temizlenmesini sağlayarak hayra çevirelim.

Adaletli ve bağımsız bir yargı bu ülkenin en büyük eksiği. Adalet sisteminin sağlıklı çalıştığı bir toplumda şerrin zemin bulması çok zordur. Bütün kaoslar adaletsizlikten doğar. Ülkenin gelirini tabana adil dağıtır, hukukun işlemesine engel olan yapıları temizlerseniz adaleti sağlar şerrin önünü kesersiniz. Bataklığın olduğu yerde sivrisinekten şikayet etmek yerine bataklığı kurutup, üreyecek ortamı ortadan kaldırmak gerekir.

Haydi Türkiye birlik, beraberlik ve kardeşlik zamanı. Birlik olalım ve bu kardeşliğimizi bozmak isteyen herkesi ve kesimin heveslerini kursaklarında bırakalım. Biz birlikte güçlüyüz, Türkiyeyiz…

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek