Koçtepe’de Yeni Başkan Halil Gültekin Oldu

Koçtepe’de Yeni Başkan Halil Gültekin Oldu 

Adıyaman İli Kahta İlçesi Koçtepe (Hopak) Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin  Olağan Kongresine tek liste ile giren Halil Gültekin, oy birliği ile yeni başkan seçildi.

Merkezi Bağcılar Yüzyılda bulunan Kahta İlçesi Koçtepe Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOÇDER) Başkanlığına seçime tek liste ile giren Halil Gültekin seçildi.

Yoğun katılımın olduğu genel kurulda Divan başkanlığına Adıyamanlılar Vakfı  ve ADI-FED Başkan Vekili ve Gölgeli Köyü Dernek Başkanı Abdulgani Tekin seçilirken, Divan Kurulu Üyeliğine ise Bersomik Dernek Başkanı Fayik Kılıç ve KAHTA-DER Başkanı Ahmet Kıymaz seçildi.

Kongreye Adıyaman Uluçınar Derneği Başkanı Mustafa Karataş, Teşikanlar Dernek Başkanı Aziz Kelepçe ve  STK temsilcileri ve çok sayıda Koçtepeli katıldı.

Dernek merkezinde yapılan olağan kongreye tek aday olarak giren Halil Gültekin’in listesi oy birliği ile yeni yönetime getirildi.

Kongrede bir selamlama yapan eski başkan Yakup Yılmaz, dernekçiliğin bir hizmet yarışı olduğunu belirterek yeni yönetimi tebrik etti. Her zaman yönetimin yanında olacağını belirten Yılmaz, birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak her çalışmanın başarıya ulaşacağını söyledi.

Daha sonra bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Halil Gültekin, derneğin kuruluşundan bu yana hizmet eden bütün hemşehrilerine teşekkür etti. Yapmak istedikleri projeler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Gültekin, kongreye yoğun ilgi gösteren köylüleri ve misafirlerine teşekkür etti.

Konuşmalar sonrasında derneğe hizmet eden eski başkanlardan Necmettin Karakuş’a teşekkür plaketini  Eski başkan Yakup Yılmaz, Mustafa Yılmaz’da eski başkan Ahmet Peker’e plaket takdim etti. Emeği geçen yöneticilere verilen plaketlerin ardından görüş ve önerilere yer verildi.

Kongre çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir